"Polska pomaga. Na ratunek Syrii". Trwa retransmisja koncertu w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 07:02
Najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej oraz Małgorzaty Walewskiej i Marii Pomianowskiej będzie można właśnie usłyszeć podczas koncertu "Polska pomaga. Na ratunek Syrii" na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Koncert charytatywny Polska pomaga. Na ratunek Syrii
Koncert charytatywny "Polska pomaga. Na ratunek Syrii"Foto: Łukasz Haponiuk/Polskie Radio

Czytaj więcej
1200x660-art-SYRIA_01a.jpg
"Polska pomaga". Serwis specjalny Polskiego Radia

To już siódma edycja koncertu "Polska pomaga" na rzecz ofiar konfliktów na świecie. W tym roku pomoc płynąca z Polski dotrze do pogrążonych w kryzysie humanitarnym Syryjczyków. 

Jak podało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w trakcie koncertu, obok najpopularniejszych i powszechnie znanych kolęd, będzie można usłyszeć także bliskowschodnią kolędę "Woulida El Messih Hallelujeh – Chrystus się narodził, alleluja" oraz staropolską pieśń bożonarodzeniową "Jam jest dudka Jezusa mojego" - anonim z rękopisów Sióstr Karmelitanek i Benedyktynek z XVIII w. w opracowaniu Jacka Urbaniaka.

- To specjalny, unikatowy koncert kolęd w okresie poświątecznym, wtedy kiedy Polacy mają otwarte serca i jednoczą się w wokół idei pomagania - powiedział na antenie radiowej Jedynki Maciej Dubicki z Centrum Medialnego Caritas Polska.

Jak pomóc? 

Aby włączyć się w akcję pomocy, należy przesłać SMS o treści "POLSKAPOMAGA" na numer telefonu 72052. Całkowity dochód z koncertu Caritas Polska przeznaczy na pomoc dla ofiar konfliktu w Syrii.

Organizatorami koncertu "Polska pomaga. Na ratunek Syrii" są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Opera Królewska, Telewizja Polska, Polskie Radio oraz Łazienki Królewskie.

Jak podano na stronie MKiDN, podczas koncertów z cyklu "Polska pomaga..." organizowanych z inicjatywy ministra kultury i dziedzictwa narodowego od 2017 r. Caritas Polska zebrała ponad 4 mln zł.

Jak poinformował MKiDN, Caritas Polska przeznaczyła już ponad 52 mln zł na pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

Jedynka/mat.promocyjne/kh

Czytaj także

"Polska pomaga – na ratunek Syrii". Marianna Chlebowska: to ogromny projekt

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 11:48
- Caritas Polska od trzech lat prowadzi ogromny projekt o nazwie "Rodzina rodzinie". W tym czasie udało się zgromadzić ponad 50 mln zł darowizn od osób prywatnych. W tym roku zauważamy jednak lekki spadek zainteresowania - mówiła w "Poranku Dwójki" koordynatorka projektów zagranicznych organizacji charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska pomaga. Na ratunek Syrii". 6 stycznia koncert w Programie 1 Polskiego Radia i TVP1

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 11:14
Najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej oraz Małgorzaty Walewskiej i Marii Pomianowskiej będzie można usłyszeć 6 stycznia podczas koncertu "Polska pomaga. Na ratunek Syrii" w TVP 1 i Programie 1 Polskiego Radia - poinformowało MKiDN.
rozwiń zwiń