Przeboje Marii Koterbskiej w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 09:26
Bohaterką sobotniego wieczoru była legendarna wokalistka Maria Koterbska, której przeboje śpiewali młodzi wokaliści i aktorzy. Koncert odbył się w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana, w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • Przeboje Marii Koterbskiej (Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia/Jedynka)
Audio
  • Przeboje Marii Koterbskiej (Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia/Jedynka)

W trakcie koncertu wystąpili młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Katarzyna Golecka, Adrianna Kućmierz, Paulina Sobiś, Judyta Wenda i Martyna Zygadło. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (reżyser i autor scenariusza) wybrali repertuar złożony z najważniejszych przebojów Marii Koterbskiej (ur. 1924) - piosenkarki popularnej szczególnie w latach 50. i 60. XX w. Miała ona w swoim repertuarze takie niezapomniane przeboje, jak m.in. "Augustowskie noce", "Brzydula i rudzielec", "Karuzela", "Serduszko puka w rytmie cza cza", "Parasolki", "Wrocławska piosenka" i "Do grającej szafy grosik wrzuć".

- To będzie spotkanie z marzeniami i z przeszłością - mówił przed koncertem dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Zdaniem Marii Szabłowskiej z Programu 1 Polskiego Radia, wpływ Marii Koterbskiej na polską muzykę rozrywkową do dziś nie jest doceniany. - Myślę, że tym koncertem sprawimy Pani Marii ogromną przyjemność. Polskie Radio zawsze prezentowało piosenki Marii Koterbskiej. Bardzo o to dbaliśmy - dodaje Janusz Kukuła. Jego zdaniem trudno sobie wyobrazić polską kulturę bez twórczości Marii Koterbskiej.

Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohaterki wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka - liderujący zespołowi Jobers. Koncert prowadziła Maria Szabłowska.

plakat wydarzenia plakat wydarzenia

mat. prasowe 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak