"Lamentacje z głową opartą o ścianę"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 21:00
Rozważania tradycyjnych czternastu stacji Drogi Krzyżowej w poetyckiej formie inspirowanych pielgrzymowaniem do Jerozolimy ich autora o. Michała Legana. Jego rozważania kolejnych stacji Pasji Chrystusa w wykonaniu Dominiki Figurskiej i Marcina Kwaśnego pogłębia surowa muzyka Eweliny Zamojskiej i Grzegorza Różyckiego.
Audio
  • "Lamentacje z głową opartą o ścianę" (Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

Całość tworzy ascetyczny i medytacyjny charakter. Ernest Bryll powiedział o tej Drodze Krzyżowej: "Ja myślę, że to jest poezja. Bo jest tam coś głęboko, indywidualnie przeżytego, co mówi do nas i to rozumiemy. Przeżywamy. Jest myśl - niebanalna, zaskakująca, prowokująca. I ten nagły głos innego, głębszego choć trochę, niepokojącego spojrzenia, ta próba zrozumienia przez wiersz – jest zawsze budząca".

***

Tytuł audycji: "Lamentacje z głową opartą o ścianę"

Przygotowała: Małgorzata Bartas-Witan

Data emisji: 10.04.2020 r.

Godzina emisji: 20.14

ag

 

Czytaj także

"Włączajmy się duchowo w modlitwę Kościoła". Sekretarz KEP o Wielkim Tygodniu w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 06:33
- Wielki Tydzień, który rozpoczęliśmy, jest w obecnej sytuacji epidemii szczególną zachętą do ożywienia naszej nadziei i zaufania Bogu. To najważniejszy tydzień w roku, w którym przeżywamy najistotniejsze prawdy wiary - podkreślił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chrystus ma być w centrum". Ks. Maciej Będziński o tegorocznym Triduum Paschalnym

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 06:57
- Tegoroczne obchody Triduum Paschalnego mają szczególne znaczenie, zachęcając do pogłębienia wiary i odkrycia obecności Boga w codzienności. Tęsknota za uczestnictwem we mszy św. powinna zrodzić w ludziach większą miłość - powiedział ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
rozwiń zwiń