Puchar Świata w Zakopanem. Słuchaj relacji w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2022 13:05
Po sobotnich zawodach drużynowych, w których Polacy zajęli 6. miejsce, pora na ostatni dzień startów. W niedzielę (16.01) w Zakopanem skoczkowie narciarscy walczący w Pucharze Świata rywalizować będą w konkursie indywidualnym. Początek zawodów o godz. 16.00. Półtorej godziny wcześniej rozpoczną się kwalifikacje. Konkursy śledzą dziennikarze Programu 1: Andrzej Grabowski, Rafał Bała i Marek Solecki. 
Piotr Żyła podczas konkursu drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, który odbył się 15 stycznia 2022 r.
Piotr Żyła podczas konkursu drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, który odbył się 15 stycznia 2022 r. Foto: PAP/Grzegorz Momot

>>> RELACJI Z PUCHARU ŚWIATA SŁUCHAJ TUTAJ <<<

 Zanim ruszą zawody, odbędą się kwalifikacje, w których wystąpi jedenastu Polaków. W "drużynówce" najlepiej z biało-czerwonych spisywał się Paweł Wąsek, indywidualnie notując 14. wynik. Błysnął też w treningu, w którym był drugi. Na niedzielę Wąsek ma prosty plan.

W sobotę Polacy skakali w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Poniżej oczekiwań Żyła, a jak wskazywał trener Michal Doleżal, problem leżał w gorszej formie fizycznej.

Niedzielne zawody będą ostatnimi przed ogłoszeniem składu polskiej kadry na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Pewniakami wydają się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek. Walka toczy się przede wszystkim o to piąte miejsce. Trener reprezentacji Michal Dolezal już zawęził grupę, z której wybierze olimpijską ekipę, choć nazwisk nie zdradza.

Puchar Świata w Zakopanem - historia długa, choć burzliwa

Po raz pierwszy zawody Pucharu Świata w Zakopanem rozegrano w roku 1980. Pierwszy konkurs wygrał wówczas Stanisław Bobak, a drugi Piotr Fijas. Impreza trwa do dziś, choć w latach 1981-1989, 1991-1995, 1997 i 2000-2001 nie organizowano konkursów. W poprzednim sezonie w Zakopanem na skoczni im. Stanisława Marusarza rozegrano aż cztery konkursy. W drużynowym triumfowali Austriacy, w indywidualnych odpowiednio: Norweg Marius Lindvik, Japończyk Ryōyū Kobayashi i Norweg Halvor Egner Granerud.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najwyżej z Polaków, na miejscu 16, klasyfikowany jest Kamil Stoch.

Relacje z Pucharu Świata w Zakopanem na antenie Programu 1:

Konkurs drużynowy:

  • sobota, 15 grudnia, od godz. 16.00

Konkurs indywidualny:

  • niedziela, 16 grudnia, od godz. 16.00

Zobacz też:

Zobacz więcej na temat: Skoki narciarskie Zakopane

Czytaj także

PŚ w skokach: zawody w Zakopanem z ograniczoną liczbą kibiców. Konkurs obejrzą tylko zaszczepieni

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 09:07
Zaplanowane na najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na trybuny Wielkiej Krokwi nie wejdzie pełna liczba widzów (ponad 20 tysięcy), lecz tylko około 6,5 tysiąca i to z tzw. certyfikatem covidowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Stoch jak Kamil Glik - doznał kontuzji podczas gry w siatkonogę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 09:37
Sezonu 2021/2022 Kamil Stoch nie może zaliczyć do udanych. Oprócz obniżki formy sportowej, Polak doznał pechowej kontuzji... podczas gry w siatkonogę.
rozwiń zwiń