X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ojciec i syn Witkiewicz na drodze ku Niepodległej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 13:41
- W naszej rodzinie wszyscy jesteśmy patriotami - mówi w audycji "Ludzie niepodległości" doc. Maciej Rafał Witkiewicz, stryjeczny wnuk Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Audio
  • Ojciec i syn Witkiewicz na drodze ku Niepodległej Polsce (Ludzie Niepodległości/Jedynka)
Stanisław Witkiewicz z synem, ok. 1893
Stanisław Witkiewicz z synem, ok. 1893Foto: Wikipedia Commons/ Domena Publiczna/ ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

Zarówno Stanisław Witkiewicz herbu Nieczuja (ur. 21 maja 1851 w Poszawszu, zm. 5 września 1915 w Lovranie), jak i jego syn Stanisław Ignacy Witkiewicz herbu Nieczuja, ps. "Witkacy" (ur. 24 lutego 1885 w Warszawie, zm. 18 września 1939 w Jeziorach) wpisali się w panteon polskiego nurtu niepodległościowego.

Jak pojmowali patriotyzm? Jakie wizje mieli dla Niepodległej Polski? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z bliskim członkiem rodziny Witkiewiczów.

***

Tytuł audycji: "Ludzie niepodległości" w paśmie "Eureka"

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: doc. Maciej Rafał Witkiewicz (stryjeczny wnuk Stanisława Ignacego Witkiewicza, wykładowca i nauczyciel akademicki, profesor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy), prof. Janusz Degler (literaturoznawca, historyk literatury polskiej)

Data emisji: 6.11.2017

Godzina emisji: 21.09

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludzie niepodległości - Antonina Leśniewska

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 12:30
Polska farmaceutka, działaczka społeczna i oświatowa, prekursorka krzewienia wiedzy farmaceutycznej wśród młodych Polek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najwybitniejszy historyk dziejów porozbiorowych

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 14:31
Jego życie było czynną służbą dla nauki i społeczeństwa. Był najwybitniejszym historykiem dziejów porozbiorowych, wychowawcą, wydawcą i wojskowym. Pionierskie dzieła Wacława Tokarza na temat powstań narodowych i ich znaczenia służyły późniejszym pokoleniom historyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Beck - żołnierz i dyplomata

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 21:40
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę" - te słowa Józefa Becka z maja 1939 r weszły do naszego historycznego kanonu, będąc niejako podsumowaniem jego politycznej działalności jako ministra spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden z najwybitniejszych twórców polskiego prawa po 1918 roku

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 13:48
Bronisław Stelmachowski - wybitny prawnik-cywilista. Był współtwórcą sądownictwa i edukacji prawniczej po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Profesor Uniwersytetu Poznańskiego.
rozwiń zwiń