X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czesław Freudenreich przyczynił się do rozwoju Koła

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 12:41
Czesław Freudenreich (1873 - 1939) - przemysłowiec, radny miejski, działacz niepodległościowy oraz animator życia kulturalnego i oświatowego w Kole.
Audio
  • Czesław Freudenreich zasłużony dla Koła (Ludzie niepodległości/Jedynka)
Na zdjęciu ze zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych w Kole widzimy Czesława Freudenreicha (pośrodku w kapeluszu) na czele Milicji Obywatelskiej Powiatu Kolskiego podczas odzyskiwania niepodległości w listopadzie 1918 r.
Na zdjęciu ze zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych w Kole widzimy Czesława Freudenreicha (pośrodku w kapeluszu) na czele Milicji Obywatelskiej Powiatu Kolskiego podczas odzyskiwania niepodległości w listopadzie 1918 r.Foto: MTC w Kole

"Być zawsze wiernym ojczyźnie i służyć jej, gdyby nawet miało kosztować to własne życie" - tym przesłaniem zawsze kierował się Czesław Freudenreich, ostatni przedwojenny właściciel fabryki fajansu w Kole. Pochodził z rodziny katolików z Austrii,  która osiedliła się w Kole na początku XIX wieku.

Był m.in. współzałożycielem, w 1902 roku, i pierwszym prezesem Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia". W 1918 roku, po przejęciu władzy od Niemców, stanął na czele Wydziału Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej Powiatu Kolskiego. Był aktywnym radnym miejskim, wspierał miejscową straż ogniową. We wrześniu 1939 został rozstrzelany wraz z córką przez Gestapo.

***

Tytuł audycji: Ludzie Niepodległości

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Tomasz Nuszkiewicz (dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole)

Data emisji: 5.03.2018

Godzina emisji: 21.10

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W nawiązaniu do stulecia istnienia Republiki Litewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 12:43
Jedni opowiedzieli się za Litwą, inni - za Polską. Pochodzili z ziem, które przez wieki żyły wspólnym rytmem. W audycji mówiliśmy o niełatwych wyborach osób o polskich korzeniach, które poparły litewską niepodległość w roku 1918, i które zaangażowały się w budowę międzywojennej Litwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dar Młodzieży" wyruszy w "Rejs Niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 09:27
Jednostka właśnie opuściła gdyńską stocznię Nauta, gdzie prowadzone były prace remontowe. 20 maja wyruszy w rejs dookoła świata.
rozwiń zwiń