X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Klasyczne Lato z radiem" na Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 09:44
W audycji dźwiękowa relacja z koncertu, który odbył się 14 lipca w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. W programie również rozmowa z Agatą Sapiechą, założycielką Akademii.
Audio
  • Relacja z koncertu inauguracyjnego pt. "Muzyka na Polskim Dworze Królewskim XVII w." w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie (Klasyczne Lato z Radiem/Jedynka)
Agata Sapiecha
Agata SapiechaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Odtworzyliśmy fragmenty koncertu inauguracyjnego pt. Muzyka na Polskim Dworze Królewskim  XVII w., który odbył się 14 lipca br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Soliści: Olga Pasiecznik, Ewelina, Siedlecka-Kosińska, Katarzyna Bienias (soprany), Piotr Olech (alt), Aleksander Rewiński (tenor), Piotr Pieron (bas).

Zagrali również muzycy Zespołu IL Tempo i Goście XXV MLAMD: Simon Standage, Agata Sapiecha, Judyta Tupczyńska (skrzypce), Marcin Zalewski (viola da gamba), Wim Maeseele (lutnia, teorba) oraz Patrycja Domagalska (klawesyn).

W audycji również utwory m.in. Franciszka Liliusa (Pieśń o Świętym Jacku Patronie Królestwa Polskiego), Adama Jarzębskiego (Nova Casa, In te Domine speravi oraz Sentinella), Marcina Mielczewskiego (Veni Domine, Sub Tuum Praesidium) i Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego (Veni Sancte Spiritus).

Audycja powstała we współpracy z Programem 2 Polskiego Radia

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 15.07.2018

Godzina emisji: 23.07

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiesław Ochman: Karol Szymanowski miał niezwykłą inwencję twórczą

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 16:18
Operetka w trzech aktach Karola Szymanowskiego "Loteria na mężów czyli Narzeczony nr 69" po raz pierwszy została nagrana z inicjatywy radiowej Dwójki przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Teraz w "Muzycznej Jedynce" gościliśmy śpiewającego w operetce Wiesława Ochmana.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Szwejkowska-Belica: staram się przekonywać do Karola Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 15:05
Gościem audycji "Muzyczna Jedynka" była skrzypaczka Aleksandra Szwejkowska-Belica, która opowiedziała o płycie "Pieśń o ziemi. Polska muzyka skrzypcowa".
rozwiń zwiń