52. Festiwal Muzyczny im. Jana Kiepury

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 11:30
Tym razem byliśmy w Krynicy na 52. Festiwalu Muzycznym im. Jana Kiepury. Po raz kolejny patronujemy koncertowi z cyklu "Kiepura i co dalej?", stworzonemu z myślą o najlepszych polskich wokalistach młodego pokolenia.
Audio
  • 52. Festiwal Muzyczny im. Jana Kiepury (Klasyczne Lato z Radiem/Jedynka)
Ulica Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
Ulica Jana Kiepury w Krynicy-ZdrojuFoto: Polskie Radio

Artystycznym opiekunem koncertu jest wybitny polski śpiewak i pedagog - prof. Ryszard Karczykowski. Usłyszeliśmy arie z oper Donizettiego, Pucciniego, Offenbacha, Mozarta, Czajkowskiego, Rachmaninowa oraz polskich kompozytorów: S. Moniuszki i W. Żeleńskiego. W koncercie wystąpią: Lucyna Jarząbek – sopran, Alina Adamski – sopran, Daria Proszek – mezzosopran, Hubert Walawski – tenor, Łukasz Jakubczak – bas i Adam Zaremba – baryton.

Młodym śpiewakom towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a Państwo, w niedzielnej audycji, słuchali najciekawszych fragmentów czwartkowego wieczoru. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 19.08.2018

Godzina emisji: 23.07

kh

Czytaj także

"Klasyczne Lato z radiem" na Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 09:44
W audycji dźwiękowa relacja z koncertu, który odbył się 14 lipca w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. W programie również rozmowa z Agatą Sapiechą, założycielką Akademii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Klasyczne lato z radiem" zawitało do Świdnicy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 14:27
Klasyczne Lato z Radiem odwiedziło Świdnicę z okazji 19 Festiwalu Bachowskiego, który właśnie się rozpoczął i potrwa do 4 sierpnia. W audycji fragmenty niedzielnego koncertu, który odbył się w Kościele św. Józefa przy ul. Kotlarskiej. Przed publicznością wystąpiła berlińska grupa Lautten Compagney, prowadzona przez Wolfganga Katschnera. W wykonaniu artystów można było usłyszeć utwory Johna Playforda, Thomasa Ravenscrofta, Johna Dowlanda i Henry Purcella.
rozwiń zwiń