X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 20:49
W ostatni piątek rozpoczął się 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Na miejscu jest również Program 1 Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania audycji "V Klasycznego Lata z Radiem" transmitowanej z Dworku Chopina.
Audio
  • Relacja z Festiwalu w Dusznikach-Zdroju (Jedynka/ V Klasyczne Lato z Radiem)
Piotr Paleczny i Janusz Olejniczak
Piotr Paleczny i Janusz OlejniczakFoto: Marek Grotowski

- Swoją obecnością zaszczyciło nas trzech laureatów Konkursów Chopinowskich, w tym dwóch nagrodzonych w VIII Konkursie z 1970 roku: dyrektor artystyczny Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju Piotr Paleczny, który zaprosił słuchaczy na to doroczne święto muzyczne i nadto jakże uwielbiany wszędzie Janusz Olejniczak. Opowiada on nie tylko o naszym Festiwalu, ale też o Festiwalu w Nohant, gdzie grał kilkanaście dni temu - mówi prowadzący Adam Rozlach.

Adam Rozlach dodaje, że trzecim rozmówcą jest zwycięzca ubiegłorocznego I Konkursu na historycznych instrumentach i tegoroczny absolwent moskiewskiego Konserwatorium - Tomasz Ritter.

W audycji posłuchamy fragmentów "Ognistego ptaka" Strawinskiego - w iście piekielnym spełnieniu Alexandra Kantorowa, Janusz Olejniczak oczaruje nas Mazurkiem cis-moll op. 30 nr 4 Chopina, a Tomasz Ritter - na Broadwoodzie z 1847 roku zachwyci wręcz pięknym ujęciem pierwszego ogniwa "Fantasiestuecke" op. 12 Schumanna.

Festiwal zakończy się w sobotę, 10 sierpnia.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadzi: Adam Rozlach

Goście: Tomasz Ritter, Piotr Paleczny, Janusz Olejniczak

Data emisji: 04.08.2019

Godzina emisji: 23.09

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Real Chopin". Twórca serii: możliwości są olbrzymie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 10:53
Gościem audycji był Stanisław Leszczyński - muzykolog, wicedyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, twórca i dyrektor artystyczny corocznych letnich festiwali "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Mark: świat odkryje Chopina

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 16:45
- Muzyka nie będzie stworzona do filmu, tylko film do muzyki - mówi John Mark, producent właśnie powstającego filmu "Chopin i Liszt w Paryżu". Czy będzie to produkcja tej klasy, co "Przeminęło z wiatrem"?
rozwiń zwiń