Występ szwajcarskiego organisty Vincenta Thevenasa - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 08:50
W audycji "Klasyczne Lato z Radiem" można posłuchać fragmentu występu wirtuoza Vincenta Thevenasa, który został zarejestrowany podczas tegorocznego, 63. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie.
Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie
Bazylika archikatedralna w Gdańsku-OliwieFoto: Patryk Kosmider/shutterstock.com

Posłuchaj
44:37 2020_07_26 23_07_56_PR1_Klasyczne_Lato_z_Radiem.mp3 Występ szwajcarskiego organisty Vincenta Thevenasa - posłuchaj! (Klasyczne Lato z Radiem/Jedynka)

Vincent Thevenas to profesor organów i improwizacji w Haute Ecole de Musique w Genewie, tytularny organista i carillonista katedry Saint-Pierre w tym mieście. Pasjonuje się improwizacją. Gra na wielu instrumentach klawiszowych, takich jak fisharmonia, organy Hammonda, organy teatralne czy carillon. Występował w Europie, w jego koncertach mogli wziąć udział także mieszkańcy Argentyny, Urugwaju, Kanady czy Indii.

Współpracuje z wieloma zespołami i dyrygentami (Orchestre de la Suisse Romande, Ensemble Contrechamps, Ensemble Vocal de Lausanne, Scharoun Ensemble of Berlin Philharmonic, Valery Gergiev, Heinz Holliger, Michel Corboz, Lawrence Foster, Antonio Pappano itp.). W 2005 roku założył Orchester Buissonnier - zespół młodych muzyków, których regularnie prowadzi w roli dyrygenta.

W audycji "Klasyczne Lato z Radiem" można posłuchać także jak na słynnych oliwskich organach gra prof. Roman Perucki, dyrektor artystyczny oliwskiego Festiwalu Muzyki Organowej, a zarazem pierwszy organista Archikatedry w Oliwie.

Poza tym w audycji:

Zapraszamy na letnie festiwale do Sopotu, Fromborka, Jastrzębiej Góry, Żelazowej Woli, Świdnicy i Warszawy.

***

Tytuł audycji: Klasyczne Lato z Radiem

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 26.07.2020

Godzina emisji: 23.07

Jedynka/filharmonia.gda.pl/kk

Zobacz więcej na temat: Adam Rozlach muzyka klasyczna

Czytaj także

Recital organowy francuskiego wirtuoza Jerome'a Faucheura

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 23:07
W audycji "Klasyczne Lato z Radiem" przypomnieliśmy występ, który odbył się w ramach 41. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku, 20 lipca 2008 roku. Festiwalowa publiczność, a także słuchacze Programu 1 Polskiego Radia, usłyszeli wówczas dzieła Mozarta, Mendelssohna, Messiaena i Dupre.
rozwiń zwiń