Zofia Zborowska: nie czuję się idolem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 14:48
- Jest mi bardzo miło i czuję się bardzo zaszczycona. Nie wiem jednak, co robię wśród ludzi, którzy odcisnęli tu swoją dłoń. To niesamowite, wielkie nazwiska i osobowości - mówi Zofia Zborowska, zwyciężczyni plebiscytu "Idol Publiczności" podczas 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
Audio
  • Zofia Zborowska, Beata Poźniak i Janusz Kondratiuk o 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach (Kultura na wakacje/Jedynka)
  • Edyta Kozak o Festiwalu Ciało/Umysł (Kultura na wakacje/Jedynka)
  • Anna Gajewska o Letnim Przeglądzie Teatru Dramatycznego (Kultura na wakacje/Jedynka)
  • Natalia Strzelecka, Marta Pawlik i Maciej Jackowski o projekcie Teatru im. Słowackiego w Krakowie "Zagubieni w teatrze" (Kultura na wakacje/Jedynka)
Aktorka Zofia Zborowska podczas Gali Odciśnięcia Dłoni w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach
Aktorka Zofia Zborowska podczas Gali Odciśnięcia Dłoni w Alei Gwiazd w MiędzyzdrojachFoto: Marcin Bielecki/PAP

W sobotę (8.07) w Międzyzdrojach odbyła się uroczysta gala odsłonięcia odcisków dłoni uznanych i lubianych aktorów, muzyków i ludzi kultury. Wśród nich był m.in. reżyser Janusz Kondratiuk ("Dziewczyny do wzięcia", "Wniebowzięci").

- To bardzo przyjemne wyróżnienie. W dodatku leżę w dobrym towarzystwie. Obok są odciski dłoni Gustawa Holoubka, Daniela Olbrychskiego i Tadeusza Konwickiego - tłumaczy Janusz Kondratiuk.

W tym roku w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach swoje dłonie odcisnęli też: Justyna Sieńczyłło, Wojciech Wysocki, Beata Poźniak, Iza Kuna, Magdalena Boczarska, Paweł Małaszyński, Edyta Bartosiewicz, Piotr Szwedes i Bartłomiej Topa. Także w sobotę - po raz drugi w historii festiwalu - rozstrzygnięto plebiscyt "Idol Publiczności". Wygrała go Zofia Zborowska. W rozmowie z Martyną Podolską młoda aktorka zdradziła, jacy są jej idole. Posłuchaj nagrania audycji. Tam również rozmowy Doroty Kołodziejczyk z dyrektor Festiwalu Ciało/Umysł Edytą Kozak oraz z aktorką Teatru Dramatycznego Anną Gajewską, a także zaproszenie na nocne zwiedzanie Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Zofia Zborowska (aktorka), Beata Poźniak (aktorka), Janusz Kondratiuk (reżyser), Edyta Kozak (dyrektor Festiwalu Ciało/Umysł), Anna Gajewska (aktorka), Natalia Strzelecka, Marta Pawlik i Maciej Jackowski ( Teatr im. Słowackiego w Krakowie)

Data emisji: 9.07.2017

Godzina emisji: 22.09

pg/ag

Czytaj także

"Święty i błazen". Wszystko o ojcu Janie Górze

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 15:53
- Dla jednych był świętym, bo tylko święci potrafią kochać, jak on kochał i stwarzać takie dzieła, jakie on tworzył. A dla drugich był błaznem - mówi Jan Grzegorczyk, autor książki "Święty i błazen. Góra w odsłonach Grzegorczyka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Międzyzdrojach zaginęła dłoń Jarosława Jakimowicza

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 21:00
Aktor zostawił odcisk podczas I Festiwalu Gwiazd w 1996 roku. Tegoroczna odsłona imprezy odbędzie się w dniach 5-9 lipca.
rozwiń zwiń