X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gwiazdy na festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 12:00
Tegoroczny festiwal Stolica Języka Polskiego odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia w Szczebrzeszynie. Hasłem trzeciej edycji będzie "Cała nadzieja w literaturze". Jak co roku nie zabraknie gwiad ze świata literatury, muzyki i teatru.
Audio
  • Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (Kultura na wakacje/Jedynka)
Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie
Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie Foto: Lysy/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Jak co roku festiwal języka polskiego w Szczebrzeszynie obfitował będzie w spotkania z osobistościami świata sztuki i kultury. Przez tydzień (6.08-12.08) Lubelszczyzna będzie gościła pisarzy, muzyków i artystów, których wspólnym celem będzie pochylenie się nad obecną kondycją polskiej literatury.

Wydarzenia zostaną podzielone na bloki tematyczne. Blok poranny przybliży rynek literatury dziecięcej. Od poniedziałku do soboty (w godz. 10-11) odbywać będą się spotkania z autorami książek dla dzieci. Pasmo popołudniowe wypełnione będzie spotkaniami z wybitnymi przedstawicielami polskiej literatury (m.in. Dorota Masłowska, Szczepan Twardoch, ks. Adam Boniecki, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Sylwia Chutnik, Mariusz Szczygieł, Jacek Dukaj i Jakub Żulczyk).

Pasma wieczorne uświetnią gwiazdy kina i muzyki. W ramach pokazów wieczornych odbędą się pokazy filmów i  koncerty. Wystąpią m.in.: Pablopavo, Ania Dąbrowska czy Irena Santor.

W trakcie festiwalu wystawiane będą inscenizacje teatralne oparte na dziełach literatury polskiej i światowej. Organizatorzy zapraszają widowiska teatralne z udziałem gwiazd, które wystawiane będą od wtorku (8.08) do czwartku (10.08) . W repertuarze znajdą się takie spektakle jak "Najlepiej w twoim życiu ma kot" czy "Wujaszek Wania" w reżyserii Iwana Wyrypajewa.

W 2017 roku patronami festiwalu będą Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz. Do wyboru patronów przyczynił się wydany w 2016 roku zbiór korespondencji pt. "Najlepiej w życiu ma Twój kot". 

Więcej na temat wydarzeń towarzyszących w ramach trzeciej edycji festiwalu Stolica Języka Polskiego w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzący: Anna Stempniak

Goście: Piotr Duda (pomysłodawca i producent festiwalu)

Data emisji: 2.08.2017

Godzina emisji: 21.10 

ac/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mistrzostwo przy okazji. Opowieść o Hannie Krall

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 13:30
- Kapuściński i Kąkolewski postawili całe swoje życie na jeden cel, Hanka Krall zawsze mówiła, że w życiu najważniejsze jest życie - tak o wybitnej reporterce mówił w Dwójce Marek Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsiadło, Jurczak i Sosnowski. Poeci z Silesiusem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 12:44
W audycji "Spotkania po zmroku" rozmawialiśmy o laureatach tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacka Wisła z murów Sandomierza

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 16:00
W cyklu "Wisła polskich pisarzy" rozmawialiśmy o dwóch książkach: "Widnokręgu" Wiesława Myśliwskiego i "Skoruniu" Macieja Płazy.
rozwiń zwiń