Anatomia przemijania. Obrazy Marii Lassnig w galerii sztuki Zachęta

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 16:20
Maria Lassnig w swojej twórczości nawiązuje do takich nurtów malarskich jak informel, taszyzm oraz surrealizm. Tworzy obrazy ekspresyjne, o żywej kolorystyce, których głównym tematem jest ludzkie ciało.
Maria Lassnig, widok wystawy, Zachęta
Maria Lassnig, widok wystawy, ZachętaFoto: Marek Krzyżanek

W audycji zaproszenie do Narodowej Galerii Zachęta na wystawę światowej sławy malarki austriackiej Marii Lassnig, której twórczość prezentowana jest w Warszawie i Liverpoolu. 

Na wystawie będzie można podziwiać prace pochodzące z początków twórczości malarki, tworzone w Wiedniu w latach 40. XX wieku, w Paryżu, Nowym Jorku i Austrii. W kolekcji nie zabraknie najnowszych dzieł artystki.

O niezwykłej formie jaką wykorzystuje autorka w celu przedstawienia tematu świadomości własnego ciała opowiedzą dyrektor galerii Zachęta Hanna Wróblewska i oraz kuratorka współracująca - Magdalena Komornicka.  

W audycji zapowiedź wystawy finalistów konkursu "Spojrzenia" 2017.

***

Do słuchania "Kultury na wakacje" w poniedziałek (21.08) po godz. 21.00 zaprasza Michał Montowski.

ac/ag

Czytaj także

Czym Stanisław Fijałkowski zachwycił Nowy Jork?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 17:00
- Jego malarskie wypowiedzi są głębokie, ale bez napuszenia. Jego obrazy mają siłę rozmowy intymnej, ale nie przesłodzonej i nie trywialnej - o pracach zgromadzonych na nowojorskiej wystawie "Młody człowiek planuje podróż" opowiadał jej kurator Marek Bartelik.
rozwiń zwiń