X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mit o skandynawskim raju. Spojrzenie na współczesną Europę

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 21:10
Prosta historia opowiedziana przez Akiego Kaurismakiego jest lustrem, w którym można zobaczyć oblicze współczesnej Europy. Podział na "swój i obcy" jest nadal silnie zakorzeniony w świadomości Europejczyków.
Audio
  • Humor, ironia i groteska w kinie (Kultura na wakacje/Jedynka)
Fragment plakatu filmowego Po tamtej stronie
Fragment plakatu filmowego "Po tamtej stronie"Foto: mat. pras.

Tematem wtorkowej audycji "Kultura na wakacje" było zjawisko ironii i groteski w kinie. Prowadząca program Joanna Sławińska razem z zaproszonym gościem porozmawiają o łączeniu trudnych konwencji humoru i tragizmu w polskiej i europejskiej kinematografii.

"Po tamtej stronie" to historia zblazowanego mieszkańca Helsinek, który przypadkiem trafia na uciekiniera z Syrii. Choć znajomość zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Fiński reżyser łączy w swojej opowieści elementy tragizmu z niełatwym, ale zaraźliwym humorem.

Prowadząca audycję Joanna Sławińska rozmawia z aktorami, którzy wystąpili w filmie - Finem Sakari Kuosmanenem i Syryjczykiem Sherwanem Haji.

W nagraniu także zapowiedź zbliżającego się Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski "Sokołowska". Tematem wiodącym wydarzenia będą tragikomiczne historie opowiadające o pięknie codzienności, narodowych traumach i wchodzeniu w dojrzałe życie. Celem tegorocznej edycji festiwalu jest przedstawienie widzowi trudnej sztuki ironii i humoru w europejskim kinie.

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Dorota Pacciarelli (dyrektor programowa zbliżającego się festiwalu "Sokołowsko" Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski)

Data emisji: 29.08.2017

Godzina emisji: 21.10

ac/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michael Seresin: nie lubię kompromisów i bylejakości

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 17:00
- W pracy, ale i w życiu zmierzam do najwyższego poziomu, a nawet ponad to - mówi w ekskluzywnej rozmowie z radiową Jedynką Michael Seresin, wybitny amerykański operator filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy do kina batalistycznego można wnieść nową jakość?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 08:10
- "Dunkierka" jest filmem wybitnym. Reżyser filmu proponuje zupełnie inną formułę kina wojennego. Rozwój fabuły nie jest podobny do niczego, co widzieliśmy do tej pory w kinie - mówi dr Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieczka do lepszych światów. Ballada o dojrzewaniu w filmie Kuby Czekaja

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 11:30
- Wierzę, że rodzina powinna być całością. Taka teza nie jest współcześnie popularna, ale uważam, że rodzina jest bardzo ważna dla osoby, która dopiero wchodzi w dorosłe życie - mówi twórca filmu.
rozwiń zwiń