X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Jarzyna chce przywrócić młodzieży teatr

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 19:57
Grzegorz Jarzyna, dyrektor TR Warszawa, jest pomysłodawcą projektu skierowanego dla nauczycieli pracujących w szkołach i instytucjach kultury. Cykl zatytułowany "Trudne tematy" ma przygotować pedagogów do prowadzenia niełatwych rozmów z młodzieżą.
Audio
  • O zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych opowiada Anna Stempniak (Kultura na wakacje/Jedynka)
Grzegorz Jarzyna
Grzegorz JarzynaFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Współcześnie zanika w szkołach nawyk propagowania kultury teatralnej. - Coraz mniej wycieczek szkolnych pojawia się na spektaklach teatralnych. To, co w latach 90. było dla nas zmorą, teraz jest wyczekiwanym wydarzeniem - mówi Anna Rochowska, koordynatorka projektu "Trudne tematy". 

Cykl będzie liczył sześć tematycznych spotkań. Pod okiem pedagoga teatru poprzez działania teatralne nauczyciele zapoznają się z problematyką przedstawienia i jego formą. Uczestnicy otrzymają dzięki nim narzędzia dla zrozumienia i tłumaczenia teatru. Rozmówczyni Doroty Kołodziejczyk przekonuje, że dzięki otrzymanemu przygotowaniu możliwe będzie złamanie kluczy, jakimi mówi do widza sztuka współczesna.

- Nauczyciele boją się odpowiedzialności wobec rodziców, boją się trudnych tematów. Nagość, samotność czy eutanazja to współczesne problemy, z kórymi mierzą się na deskach teatralnych aktorzy TR Warszawa - opowiada Anna Rochowska. Jak rozmawiać o nich z młodzieżą?

Zgłoszenia na warsztaty do 10 września można składać za pomocą formularza na stronie internetowej TR Warszawa. Link znajduje się tutaj: >>>LINK<<<

Z Anną Rochowską rozmawiała Dorota Kołodziejczyk. W audycji również rozmawialiśmy o innych wydarzeniach teatralnych, Ogólnopolskiej Konferencji Kultury, kursach historii sztuki dla dzieci i dorosłych w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz finale Mistrza Mowy Polskiej. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Marek Płuciniczak (kierownik działu edukacji Muzeum Narodowego)

Data emisji: 3.09.2017

Godzina emisji: 22.10

ac/jp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miesiąc Fotografii w Krakowie zachęca do nowego spojrzenia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 22:14
- Hasło przewodnie Miesiąca Fotografii brzmi "Popatrz", co ma nas zachęcić do zastanowienia się nad obrazami, które nas otaczają, tym, co oznaczają i co przedstawiają - mówi Agnieszka Dwernicka, dyrektorka wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W moim domu był zakaz puszczania radia i to mnie uratowało"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 19:00
- Ja ciągle dostaję nagrody, ale to bardzo dobrze, bo po każdej z nich zabieram się z większą chęcią do pracy - komentuje otrzymanie nagrody honorowej Culture.pl Superbrands Krzysztof Penderecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy na festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 12:00
Tegoroczny festiwal Stolica Języka Polskiego odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia w Szczebrzeszynie. Hasłem trzeciej edycji będzie "Cała nadzieja w literaturze". Jak co roku nie zabraknie gwiad ze świata literatury, muzyki i teatru.
rozwiń zwiń