X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jesień w warszawskich teatrach. Na co warto się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 12:14
Za oknem pogoda już iście jesienna. To dobry czas, by wybrać się do teatru. Ale żeby to zrobić, najpierw trzeba wiedzieć na co...
Audio
  • Jesienne premiery w warszawskich teatrach (Kultura na wakacje/Jedynka)
Na co warto iść do teatru?
Na co warto iść do teatru?Foto: aerogondo2/shutterstock.com/cc

Pierwsza warszawska premiera sezonu już za nami - w zeszły piątek w Nowym Teatrze swój najnowszy spektakl wystawił Michał Zadara. Była to "Biblia: Księga Rodzaju. Rdz. 1-11". To pierwsza część tryptyku. Opowiada ona historię od powstania świata i ludzi aż do opowieści o Wieży Babel. Przedstawienie to połączenie spektaklu dramatycznego i warsztatów plastycznych. Na "Biblię..." w audycji zaprosił - młodszych i starszych - sam reżyser.

W poniedziałek w Teatrze Żydowskim (grającym tymczasowo na scenie Nowego Teatru) będzie można zobaczyć premierowy spektakl pt. "Kibice" w reżyserii Michała Buszewicza. Projekt jest pomyślany jako realizacja w warunkach scenicznych spotkania, do którego nie dochodzi w przestrzeni publicznej: polscy Żydzi i kibice Legii Warszawa. Skąd pomysł? O tym Martynie Podolskiej opowiedział reżyser tego wydarzenia.

6 października w TR Warszawa odbędzie się premiera "Mojej walki" Karla Ove Knausgårda. Adaptacji i reżyserii tej sześciotomowej powieści skandynawskiego pisarza podjął się Michał Borczuch. Czy to będzie także jego walka? Odpowiedź w rozmowie z artystą.

W grudniu w Chinach powstanie spektakl "Dwa miecze" w koprodukcji z TR Warszawa. Oparty będzie na starej chińskiej legendzie z IV wieku o mścicielu, który stawia opór despotycznej władzy. O tym spektaklu opowiedział w audycji jego reżyser Grzegorz Jarzyna.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Martyna Podolska

Data emisji: 5.09.2017

Godzina emisji: 21.10

kk/kh

Zobacz więcej na temat: KULTURA TEATR Martyna Podolska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Jarzyna chce przywrócić młodzieży teatr

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 19:57
Grzegorz Jarzyna, dyrektor TR Warszawa, jest pomysłodawcą projektu skierowanego dla nauczycieli pracujących w szkołach i instytucjach kultury. Cykl zatytułowany "Trudne tematy" ma przygotować pedagogów do prowadzenia niełatwych rozmów z młodzieżą.
rozwiń zwiń