"Tulipanowa gorączka trąci tanim romansidłem"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 15:45
"Tulipanowa gorączka" to amerykańsko-brytyjski melodramat w reżyserii Justina Chadwicka, powstały na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Deborah Moggach.
Audio
  • "Tulipanowa gorączka" w kinach (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Alicia Vikander jako Sophia
Alicia Vikander jako SophiaFoto: kadr z filmu/mat. promocyjne

Akcja filmu rozgrywa się w XVII wieku w Amsterdamie. Wpływowy kupiec Cornelis Sandvoort zleca artyście Janowi van Loosowi (Dane DeHaan) namalowanie portretu swojej młodej żony Sophii (Alicia Vikander). Między malarzem a modelką rodzi się uczucie.

Jak przyznał w audycji "Magazyn bardzo filmowy" krytyk filmowy Artur Cichmiński, film się "nawet nie najgorzej ogląda, ale nic z niego nie pozostaje w głowie". - No może poza obrazami, takimi w duchu obrazów flamandzkich. Od strony plastycznej produkcja robi wrażenie - dodał.

- Tom Stoppard, który jest autorem scenariusza, napracował się potwornie, by nadać książce jakiś poważniejszy rys, jakąś głębię dramatyczną, jakiś prawdziwy egzystencjalny wymiar, ale nie był w stanie - ocenił Michał Montowski. - "Tulipanowa gorączka" bardzo mocno trąci tanim romansidłem - skwitował Cichmiński.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawialiśmy także o filmach "To" (amerykański horror z demonicznym klaunem), "Safari" (dokument o polowaniach prowadzonych przez bogatych Europejczyków w Afryce), "Konstytucja (komediodramat chorwacko-czesko-macedońsko-słoweński), "Pingwiny 2. Przygoda na końcu świata" (kontynuacja pingwinich losów) oraz "Na układy nie ma rady" (polska komedia Krzysztofa Rurki).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 8.09.2017

Godzina emisji: 21.08

kk/ac

Czytaj także

Różne oblicza namiętności w najnowszym filmie Sofii Copolli

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 09:30
Amerykański dramat kostriumowy z dreszczykiem znanym z gatunku trillerów, melodramat rozgrywający się na tropikalnej wyspie, a może podróż do początków kinematografii? Następne tygodnie obfitują w bogatą ofertę filmową.
rozwiń zwiń