X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwsza dama argentyńskiego kryminału

- Claudię Pineiro bardzo trudno jest wcisnąć w ramy jakiegoś gatunku. Jest to jedna z jej zalet. Mówi się o niej, że to pierwsza dama argentyńskiego kryminału, ale ona rozsadza trochę klasyczną strukturę tego gatunku - mówi w "Moich książkach" Katarzyna Okrasko, która przetłumaczyła na język polski najnowszą powieść pisarki zatytułowaną "Klątwy". 
Claudia Pieiro
Claudia PiñeiroFoto: PAP/EFE/Gustavo Borges
O Audycji

"Klątwy" to historia chłopaka z argentyńskiej prowincji, który zatrudnia się w Buenos Aires jako sekretarz u pewnego obiecującego polityka. Po jakimś czasie widzimy go na dworcu, oglądającego telewizyjne doniesienia o zabójstwie żony szefa ważnej partii. Co się wydarzyło w międzyczasie?

 - Głównym tematem i tym, co napędza akcję jest intryga polityczna z morderstwem w tle, ale jest to tylko szkielet. Jest tam dużo więcej - mówi Katarzyna Okrasko. Więcej w nagraniu. 

W "Moich książkach" mówiliśmy także o wcześniejszych powieściach tej niezwykle popularnej pisarki. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której także - jak co tydzień - Tadeusz Lewandowski recenzuje nowości wydawnicze.  

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Katarzyna Okrasko (tłumaczka powieści "Klątwy")

Data emisji: 13.01.2019

Godzina emisji: 21.07

kh

Playlista