Małgorzata Wassermann: codziennie rozliczam się ze swoim sumieniem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 19:00
- Z wszystkiego, co robię - czy to była adwokatura, czy praca smoleńska, czy teraz w Sejmie - codzinnie rozliczam się przede wszystkim z własnym sumieniem. Jeżeli tu bym pozostawała w niezgodności, to myślę, że moja psychika nie byłaby w stanie normalnie fukcjonować - mówi Małgorzata Wassermann.
Audio
  • Małgorzata Wassermann o zawodzie adwokata i posłowaniu w Sejmie (Nieznani znani/Jedynka)
Małgorzata Wassermann
Małgorzata Wassermann Foto: Wojciech Kusiński/PR

Gość radiowej Jedynki z wykształcenia jest prawnikiem. Jak jednak zastrzega, kierunek studiów nie został jej narzucony przez ojca Zbigniewa Wassermanna, który był prokuratorem. - Tata chciał dla mnie jakiegoś bardziej kobiecego zawodu. Prawnik kojarzył mu się ciężką pracą, z salą sądową, ze sprawami karnymi. Pamiętam, że jak powiedziałam w domu, że chce zdawać na prawo, zapytał mnie, czy wiem, że będę miała do czynienia z przestępcami. Gdy usłyszał odpowiedź twierdzącą, powiedział tylko: "No to próbuj" - wspomina Małgorzata Wassermann.

Czy na studiach była "kujonem"? Czy podczas praktyki adwokackiej zdarzyło jej się komuś odmówić obrony? Czy jej zdaniem sądy są w Polsce niezależne, a sędziowe niezawiśli? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Nieznani znani

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Małgorzata Wassermann (prawnik, poseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 16.07.2017

Godzina emisji: 15.10

pg/mk

Komentarze1
aby dodać komentarz
kwiatkowskak2017-07-16 15:40 Zgłoś
Z ogromną przyjemnością słucham p.Poseł Wassermann))

Czytaj także

Piotr "Liroy" Marzec: jestem osobą złożoną

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 20:44
Muzyk i polityk zapewnia, że w relacjach z ludźmi nie jest taki ostry, a stara się być neutralny i przyjazny. Liroy był bohaterem pierwszej audycji z nowego cyklu "Nieznani znani".
rozwiń zwiń