Agnieszka Ścigaj: jestem człowiekiem od inicjowania

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 09:40
- Jak widzę, że to, czym udało mi się zarazić innych, jest piękne, rośnie i służy ludziom, to wtedy idę i zakładam nowe rzeczy - powiedziała w radiowej Jedynce posłanka Kukiz'15.
Audio
  • Agnieszka Ścigaj: jestem człowiekiem od inicjowania (Twarzą w twarz/Jedynka)
Posłanka Kukiz15 Agnieszka Ścigaj
Posłanka Kukiz'15 Agnieszka ŚcigajFoto: PAP/Marcin Obara

Agnieszka Ścigaj zawodowo robiła wiele różnych rzeczy, angażowała się w wiele inicjatyw, działała w wielu organizacjach pozarządowych.

Zaczęło się jeszcze na studiach. Wówczas obecna posłanka Kukiz'15 rozpoczęła pracę w pomocy społecznej. Jako pracownik socjalny miała pomagać ludziom wyjść z trudnych sytuacji życiowych. Jak wskazała, szybko zorientowała się, że to, co oferuje państwo, w ogóle nie jest skuteczne. W organizacjach pozarządowych było więcej możliwości.

- Mam wrażenie, że jestem takim człowiekiem do rozpoczynania, do inicjowania. Mi się podoba proces tworzenia. Jak widzę, że to, czym udało mi się zarazić innych, jest piękne, rośnie i służy ludziom, to wtedy idę i zakładam nowe rzeczy. Często jednak wracam w te miejsca, odwiedzam ludzi. Nigdy nie paliłam żadnych mostów - podkreśliła gość radiowej Jedynki.

Jak to się stało, że Agnieszka Ścigaj weszła w politykę? Dlaczego Kukiz'15? Co gość Jedynki chciałaby osiągnąć jako posłanka? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Agnieszka Ścigaj (posłanka Kukiz'15)

Data emisji: 12.10.2017

Godzina emisji: 20.14

kk/mg