X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Deszkiewicz: w mediach cenię przede wszystkim rzetelność

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 10:00
Już jako mały chłopiec Tadeusz Deszkiewicz występował przed radiowym mikrofonem. Jako dorosły człowiek przez lata pracował w Polskim Radiu, a teraz sprawuje funkcję prezesa Radia Dla Ciebie. Jest także doradcą prezydenta ds. kultury. W audycji "Nieznani znani" mówił m.in. o tym, co ceni w dziennikarstwie oraz gdzie widzi granicę między sztuką a kiczem.
Audio
  • Tadeusz Deszkiewicz prywatnie (Nieznani znani/Jedynka)
Tadeusz Deszkiewicz
Tadeusz DeszkiewiczFoto: Prezydent.pl/Shutterstock/Oliay

Tadeusz Deszkiewicz powiedział o najbardziej rażących go błędach w sztuce dziennikarskiej.

- W mediach cenię przede wszystkim rzetelność. Cenię różne głosy z różnych stron pod warunkiem, że dyskusja odbywa się w sposób merytoryczny. Uważam, że dziennikarze są po to, żeby być moderatorami i nie wychodzić ze swoich ról. Pomijam podstawowy błąd w sztuce, który tępię, kiedy dziennikarz stara się być mądrzejszy od swojego rozmówcy. Po to zaprasza się eksperta, żeby nie starać się być mądrzejszym. Dziennikarz powinien pełnić rolę moderatora, chyba, że sam jest zaproszony jako ekspert - powiedział.  

Tadeusz Deszkiewicz działał w fundacji pomagającej chorym dzieciom, a także organizował akcje na rzecz ochrony życia.

- Uważam, że każde życie trzeba chronić i każde życie jest na wagę złota. To jest związane z tym, że przez lata działałem w fundacji, która przywracała do normalnego życia dzieci autystyczne, dzieci po porażeniu mózgowym i dzieci z zespołem Downa. Takie dzieci, które lobby proaborcyjne uważa za niewarte życia. Nie ma człowieka, który jest niewarty tego, żeby żyć. W tejże fundacji miałem znakomity przykład. Mieliśmy tam do czynienia z wybitnie uzdolnionymi artystycznie dziećmi, które z medycznego punktu widzenia były w jakiś sposób okaleczone. Ci ludzie byli pełnowartościowymi artystami. Mało tego, oni są szczęśliwi mimo swojej ułomności. Jeżeli słyszy się, że tacy ludzie zasługują na to, żeby ich abortować, to nóż się w kieszeni otwiera - przyznał gość radiowej Jedynki.

Jak Tadeusz Deszkiewicz trafił do radia? Gdzie upatruje granicy między sztuką a kiczem? Jakie pomysły na uczczenie stulecia niepodległości podsuwa prezydentowi? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Tadeusz Deszkiewicz (doradca prezydenta Andrzeja Dudy, prezes radia RDC)

Data emisji: 15.02.2018

Godzina emisji: 20.11

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Struzik: życie to nie tylko piękne chwile, ale też tragedie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 12:21
- Życie jest bytem w dużym stopniu przygodnym. Spotykają nas sukcesy, piękne chwile i szczeście, ale też tragedie. Trudno się z tym pogodzić, ale nie można mieć o to pretensji, ani do Pana Boga, ani do nikogo innego - mówi w audycji "Nieznani znani" marszałek województwa mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdzisław Sipiera: zawsze chciałem być nauczycielem

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 13:05
- Taka była moja wizja. I tak się stało. Pracowałem kilkanaście lat w tym zawodzie. W wieku 30 lat zostałem dyrektorem szkoły, której wcześniej byłem uczniem - mówi w audycji "Nieznani znani" wojewoda mazowiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznana twarz Marka Suskiego. Opowiedział o swojej pasji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 12:45
- Kiedy byłem mały marzyłem o pięknych obrazach, ale myślałem, że nigdy nie będzie mnie na nie stać. Wtedy pomyśłałem, że nauczę się malować i sam sobie je namaluję - mówi w audycji "Nieznani znani" szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń