X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Lubnauer - doktor matematyki i specjalistka od żeglarstwa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 11:47
Popularny polityk, nauczyciel akademicki, a prywatnie żona, matka, mieszkanka Łodzi zakochana w swoim mieście i… sternik morski. Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg była przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer prywatnie (Nieznani znani/Jedynka)
Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i prowadząca audycję Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i prowadząca audycję Małgorzata Raczyńska-WeinsbergFoto: PR/Piotr Piorun

Mało kto wie, że Katarzyna Lubnauer jest doktorem matematyki. Za czasów studenckich uczyła w liceum, a po obronie doktoratu wykładała na uczelni.

- Jestem specjalistką prawdopodobieństwa, ale takiego nietypowego, bo kwantowego. Ale studentów uczyłam zwykle klasycznego prawdopodobieństwa, statystyki opisowej. Prawdopodobnie gdybym nie dostała propozycji pisania doktoratu, to pracowałabym w liceum. Zawsze myślałam, że uczniowie się mnie nie bali, natomiast potem dostałam dyplom "Ryba piła". Jednocześnie gdy dostawałam oceny od studentów, to pisali pozytywne komentarze, że jasno tłumaczę i mimo że wykład był w piątek o 8.00, to chętnie przychodzili – powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Przyznaje, że nie jest osobą wierzącą i postuluje rozdział Kościoła od państwa.

- Nie jestem wierząca, natomiast uważam, że wiara jest darem. Zazdroszczę ludziom, którzy mają ten dar wiary, ponieważ myślę, że ułatwia im w pewnym stopniu odpowiedzi na wiele pytań. Mam szacunek do Kościoła ze względu na naszą historię, ale uważam jednocześnie, że rozdział Kościoła i państwa jest bardzo ważny. Wszystkie badania dowodzą tego, że Polacy nie chcą, by w Kościele była prowadzona jakaś agitacja polityczna - przyznała.  

Jaki obraz Łodzi pozostał jej z lat dzieciństwa? Jak dzieli obowiązki matki i polityka? Czy patent sternika morskiego pomaga w polityce? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca partii Nowoczesna)

Data emisji: 15.03.2018

Godzina emisji: 20.12

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Cymański: najwięksi często są w cieniu, to są ci bezimienni

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 14:22
Polityk przyznaje, że nie przywiązuje specjalnej wagi do dat, ale dobrze się stało, że znaleziono datę na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woś: patriotyzm wynosi się z domu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 11:17
- Nie jest łatwo być najmłodszym członkiem rządu, ale nie wiek świadczy o tym co robimy. Podchodzę do tego z pokorą, bo zostało na mnie nałożone wielkie zobowiązanie - mówi wiceminister sprawiedliwości.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer o zmianach w rządzie: to gra pozorów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 08:57
- Miał być ascetyczny zakon Prawa i Sprawiedliwości, który kreuje się na świętych, a wyszli święci próżniacy, którzy nie znają umiaru. Mamy tłuste misie a nie mnichów - powiedziała w radiowej Jedynce przewodnicząca Nowoczesnej.
rozwiń zwiń