Katarzyna Lubnauer - doktor matematyki i specjalistka od żeglarstwa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 11:47
Popularny polityk, nauczyciel akademicki, a prywatnie żona, matka, mieszkanka Łodzi zakochana w swoim mieście i… sternik morski. Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg była przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer prywatnie (Nieznani znani/Jedynka)
Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i prowadząca audycję Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i prowadząca audycję Małgorzata Raczyńska-WeinsbergFoto: PR/Piotr Piorun

Mało kto wie, że Katarzyna Lubnauer jest doktorem matematyki. Za czasów studenckich uczyła w liceum, a po obronie doktoratu wykładała na uczelni.

- Jestem specjalistką prawdopodobieństwa, ale takiego nietypowego, bo kwantowego. Ale studentów uczyłam zwykle klasycznego prawdopodobieństwa, statystyki opisowej. Prawdopodobnie gdybym nie dostała propozycji pisania doktoratu, to pracowałabym w liceum. Zawsze myślałam, że uczniowie się mnie nie bali, natomiast potem dostałam dyplom "Ryba piła". Jednocześnie gdy dostawałam oceny od studentów, to pisali pozytywne komentarze, że jasno tłumaczę i mimo że wykład był w piątek o 8.00, to chętnie przychodzili – powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Przyznaje, że nie jest osobą wierzącą i postuluje rozdział Kościoła od państwa.

- Nie jestem wierząca, natomiast uważam, że wiara jest darem. Zazdroszczę ludziom, którzy mają ten dar wiary, ponieważ myślę, że ułatwia im w pewnym stopniu odpowiedzi na wiele pytań. Mam szacunek do Kościoła ze względu na naszą historię, ale uważam jednocześnie, że rozdział Kościoła i państwa jest bardzo ważny. Wszystkie badania dowodzą tego, że Polacy nie chcą, by w Kościele była prowadzona jakaś agitacja polityczna - przyznała.  

Jaki obraz Łodzi pozostał jej z lat dzieciństwa? Jak dzieli obowiązki matki i polityka? Czy patent sternika morskiego pomaga w polityce? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca partii Nowoczesna)

Data emisji: 15.03.2018

Godzina emisji: 20.12

abi/mg

Czytaj także

Tadeusz Cymański: najwięksi często są w cieniu, to są ci bezimienni

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 14:22
Polityk przyznaje, że nie przywiązuje specjalnej wagi do dat, ale dobrze się stało, że znaleziono datę na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woś: patriotyzm wynosi się z domu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 11:17
- Nie jest łatwo być najmłodszym członkiem rządu, ale nie wiek świadczy o tym co robimy. Podchodzę do tego z pokorą, bo zostało na mnie nałożone wielkie zobowiązanie - mówi wiceminister sprawiedliwości.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer o zmianach w rządzie: to gra pozorów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 08:57
- Miał być ascetyczny zakon Prawa i Sprawiedliwości, który kreuje się na świętych, a wyszli święci próżniacy, którzy nie znają umiaru. Mamy tłuste misie a nie mnichów - powiedziała w radiowej Jedynce przewodnicząca Nowoczesnej.
rozwiń zwiń