Tomasz Rzymkowski. Szlachcic XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 15:30
- Kiedy zostałem wybrany na posła, tata powiedział: "no, kolejny Rzymkowski po 200 latach w Sejmie". Nasi przodkowie uczestniczyli w sejmach, byli stronnikami króla Stanisława Leszczyńskiego. Historia mojej rodziny jest bardzo bogata - przyznał w audycji "Nieznani znani" Tomasz Rzymkowski herbu Pilawa.
Audio
  • Tomasz Rzymkowski. Szlachcic XXI wieku (Nieznani znani/Jedynka)
Tomasz Rzymkowski w studiu radiowej Jedynki
Tomasz Rzymkowski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Poseł Kukiz'15 na pytanie, czy jest szlachcicem XXI wieku bez wahania odpowiada twierdząco.

- Tak byłem wychowywany. Pierwsze tematy, które podejmowaliśmy z moim tatą, gdy graliśmy w szachy, a ja miałem 4-5 lat, to historie rodzinne. Moje drugie imię, Piotr, to imię mojego dziadka. Moim dzieciom drugie imiona dałem po swoim ojcu Macieju, on z kolei ma na drugie Stefan po swoim dziadku. To taka szlachecka tradycja - mówi Rzymkowski.

Jak przyznaje, dziś żyje ok. 200-250 przedstawicieli jego rodu. Gniazdo rodzinne znajduje się poza obecnymi granicami Polski, dlatego zjazdy krewnych odbywają się w Kutnie, gdzie mieszka najwięcej Rzymkowskich.

W audycji polityk mówi też o własnej opinii na temat afery Amber Gold, którą zajmuje się jako członek komisji śledczej. Wyjaśnia też, kto popchnął Michała Tuska "w ramiona mafii" i zapowiada, że za chwilę "komisja zajmie się najbardziej elektryzującym wątkiem" tej sprawy. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15)

Data emisji: 7.08.2018

Godzina emisji: 20.12

mg/pg

Czytaj także

Ogromna skala wyłudzeń VAT. Jak do tego doszło?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 19:00
30 miliardów złotych rocznie - tyle w ostatnich latach tracił Skarb Państwa z powodu wyłudzeń podatku VAT. Dlaczego państwo przegrywało walkę z oszustami? Czy istniało przyzwolenie na tego rodzaju przestępstwa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: rów między PiS a PO był kopany przez lata

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 11:50
 - Pamiętam, jakim szokiem było dla mnie, że Beata Szydło, która była sympatyczną posłanką w komisji administracji, gdy została wiceprezesem PiS-u, przestała odpowiadać na "dzień dobry". Ten rów był kopany przez lata - tak o stosunkach między politykami obu największych partii mówił Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń