X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Lichocka: w zawodzie dziennikarza istotne jest zaufanie odbiorców

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 17:04
Od zawsze chciała być dziennikarką i w wieku kilkunastu lat mówiła, że będzie albo historyczką, albo dziennikarką. Wspomina, że kiedy miała ok. czterech lat polskością zaraził ją rok starszy kolega.
Audio
  • Joanna Lichocka "od zawsze" chciała być dziennikarką (Nieznani znani/Jedynka
Joanna Lichocka
Joanna LichockaFoto: PR

W domu komentowało się wydarzenia polityczne. - Myślę, że to zainteresowanie i polityką, i historią, i tożsamością brało się z takich rozmów domowych, których nawet nie jestem w stanie odtworzyć, ale to było w przestrzeni - mówi Małgorzacie Raczyńskiej-Weinsberg.

Joanna Lichocka wspomina, że miała niezwykłe szczęście w liceum, gdyż trafiła do klasy, której wychowawcą, jedyny raz w życiu, był historyk Jerzy Eisler, obecnie kierujący warszawskim oddziałem IPN. - On w domu lub innych miejscach robił nam tajne komplety historyczne - wyjawia. Tam pierwszy raz usłyszała "Mury" Jacka Kaczmarskiego, tam miała kontakt z SKS (Szkolny Klub Solidarności).

Zdecydowała się wejść do polityki, kiedy po katastrofie smoleńskiej nie mogła publicznie pokazywać kręconych przez nią filmów dokumentalnych. Jeździła wówczas na spotkania klubów "Gazety Polskiej" z pokazami.

Podkreśla, że w zawodzie dziennikarza jest najważniejsze zaufanie wyborców. - Jeżeli jest się wiarygodnym, jeżeli się nie kłamie, jeżeli idzie się zgodnie z wewnętrznym kompasem i ludzie to wiedzą, nie czują się zmanipulowani, wprowadzeni w błąd, to wtedy w tym zawodzie jest utrzymana wiarygodność, która jest niezbędna - mówi gość Jedynki. Żałuje, że obecnie dominuje dziennikarstwo, które polega na manipulacji.

Co sądzi o języku używanym przez polityków Platformy Obywatelskiej? Jakie ma zdanie o Joannie Kluzik-Rostkowskiej, z którą łączyły ją kiedyś bliskie kontakty? Gdzie rozpoczynała przygodę z dziennikarstwem? Czy uważa, że symetryzm jest dobrym rozwiązaniem? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Joanna Katarzyna Lichocka (dokumentalistka, dziennikarka, komentatorka, posłanka PiS, członkini Rady Mediów Narodowych)

Data emisji: 28.07.2018

Godzina emisji: 15.17

ag


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa, który nie lubi rano wstawać

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 14:48
Jan Krzysztof Ardanowski przyznaje, że jak został szefem resortu, to musiał zmienić rytm życia. Nigdy do rannych ptaszków nie należał, a teraz wstaje o godzinie piątej. - Rolnik musi rano wstawać kiedy ma krowy. Uprawy, czy inne grupy zwierząt nie wymagają tak rannego wstawania - wyjaśnia w odpowiedzi na uwagę, że rolnicy chyba rano wstają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kierwiński. Jak wygląda życie polityka poza pracą?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 11:41
Wicemarszałek województwa mazowieckiego, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz. Obecnie poseł Platformy Obywatelskiej. Marcin Kierwiński znany jest ze swojej działalności samorządowej, a jaki jest prywatnie? Zdradził w rozmowie z Małgorzatą Raczyńską-Weinsberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Jaworski. Mógł zostać radiowcem, jednak wybrał politykę

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 12:00
Związany jest z Włocławkiem, gdzie się urodził i wychował, Poznaniem, gdzie studiował i Gdańskiem, gdzie obecnie mieszka. Polityk, samorządowiec, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w programie "Nieznani znani" był Andrzej Jaworski.
rozwiń zwiń