Jacek Sutryk: jestem dumnym wrocławianinem

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 15:58
Jacek Sutryk żartuje, że od początku jego zawodowej drogi pełni dyrektorskie funkcje. Dlatego chce zostać prezydentem Wrocławia, żeby przerwać ten łańcuch. To kandydat Koalicji Obywatelskiej, wspierany też przez SLD i samorządowców. Zapewnia, że dyrektorowanie nie wytrąciło go z bycia normalną osobą, a Wrocław jest jego pasją.
Audio
  • Kandydat na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk (Nieznani znani/Jedynka)
Kandydat na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk podczas Konwencji Wyborczej Koalicji Obywatelskiej
Kandydat na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk podczas Konwencji Wyborczej Koalicji ObywatelskiejFoto: PAP/Paweł Supernak

- Jestem dumnym wrocławianinem, który się tutaj urodził, tutaj wychował, tutaj wykształcił i wiele temu miastu zawdzięcza - mówi Jacek Sutryk w audycji Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg. W samorządzie Wrocławia pracuje 12 lat.

Zwraca uwagę, że we Wrocławiu powstało coś, czego nie ma w innych miastach. - Został stworzony bardzo silny blok środowisk politycznych i samorządowych czujących odpowiedzialność za miasto - podkreśla. Cieszy się, że wiele środowisk udało się do tego projektu namówić.

Jacek Sutryk zapewnia, że nie da sobą nikomu sterować poza wrocławianami. Kandydat mówi jakie przedsięwzięcia chciałby zrealizować, żeby wrocławianom żyło się lepiej. Zaliczył do nich m.in. dobre wyposażenie osiedli, gdzie znalazłyby się żłobki, przedszkola i miejsca więziotwórcze, gdzie mieszkańcy mogliby pielęgnować wzajemne kontakty.

Czy jest przygotowany na ataki pod jego adresem? Jakie są jego przekonania polityczne? A jaki jest prywatnie i jakie są jego osobiste plany? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Jacek Sutryk (kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia)

Data emisji: 7.10.2018

Godzina emisji: 15.08

ag

Czytaj także

Sławomir Potapowicz (Nowoczesna): Koalicja Obywatelska już funkcjonuje w kilku miastach

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 17:40
- Początki są i Koalicja Obywatelska funkcjonuje już w wielu miastach - podkreślił w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej, odnosząc się do działań komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sutryk kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 10:40
Jacek Sutryk, obecny dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wrocławskiego magistratu, będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – poinformowała w poniedziałek podczas konferencji prasowej w stolicy Dolnego Śląska szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
rozwiń zwiń