Krzysztof Cugowski: trzeba koncertować, dopóki ma się zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 09:18
- Najgorsze jest dotarcie do miejsca, w którym się gra - mówi Krzysztof Cugowski. - Jak ma się zagrać, to już jest tylko przyjemność - zaznacza.
Audio
  • Krzysztof Cugowski: czuję się potrzebny (Nieznani znani/Jedynka)
Krzysztof Cugowski
Krzysztof Cugowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Przypadek zrządził, że córka sąsiadów moich rodziców pracowała w szkole muzycznej - opowiada gość audycji "Nieznani znani". - Poszedłem na przesłuchanie i tak to się zaczęło - dodaje. 

Nakład pierwszego albumu Budki Suflera, "Cień wielkiej góry", sprzedał się w pół dnia. - W połowie lat 70. odnieśliśmy ogromny sukces - wspomina muzyk. - Z dnia na dzień z zespołu z prowincji staliśmy się znani przez wszystkich - dodaje.

Gość audycji przyznaje, że koncertowanie wciąż sprawia mu przyjemność. - Trzeba pracować, dopóki ma się zdrowie - mówi w rozmowie z Małgorzatą Raczyńską-Weinsberg.

Jak wyglądało dzieciństwo Krzysztofa Cugowskiego? Jakie są jego relacje z synami? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Krzysztof Cugowski

Data emisji: 4.11.2018

Godzina emisji: 15.08

kwh/ac/abi

Czytaj także

Jacek Sutryk: jestem dumnym wrocławianinem

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 15:58
Jacek Sutryk żartuje, że od początku jego zawodowej drogi pełni dyrektorskie funkcje. Dlatego chce zostać prezydentem Wrocławia, żeby przerwać ten łańcuch. To kandydat Koalicji Obywatelskiej, wspierany też przez SLD i samorządowców. Zapewnia, że dyrektorowanie nie wytrąciło go z bycia normalną osobą, a Wrocław jest jego pasją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najsłynniejsi bracia bliźniacy w świecie polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 19:00
Wygląd zewnętrzny jest bardzo podobny, ale charakterologicznie dwie różne osobowości - mówią w audycji "Nieznani znani" Paweł i Łukasz Golec. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Wojciechowski: wykorzystuję swoje doświadczenie sędziowskie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 12:00
- Wykorzystywałem i nadal bardzo mocno wykorzystuję w działalności publicznej swoje doświadczenie sędziowskie. To była wielka szkoła - mówi gość audycji "Nieznani znani" 
rozwiń zwiń