Witold Modzelewski: sztuka jest potrzebą

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 18:29
Witold Modzelewski - ekonomista, prawnik, główny ekspert od podatków Polsce, ale także… artysta. Gość audycji "Nieznani znani" zdradza, że jeszcze jako licealista swoją przyszłość zawodową zamierzał związać z Akademią Sztuk Pięknych. Dlaczego zmienił zdanie?
Audio
  • Witold Modzelewski - prawnik, ekspert finansowy i artysta (Jedynka/ Nieznani znani)
Witold Modzelewski
Witold ModzelewskiFoto: Bartłomiej Zborowski / PAP

Rodzice Witolda Modzelewskiego poznali się na Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowali malarstwo. - Byli wspaniałymi kolorystami - mówi Witold Modzelewski, po czym dodaje, że zamierzał pójść w artystyczne ślady rodziców i przez 5 lat uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. - Przez prawie całą szkołę wyobrażałem sobie, że będę szedł dalej na ASP - dodaje.

Często jednak w życiu decyduje przypadek. Podobnie zadziało się u gościa Jedynki, który dokumenty aplikacyjne złożył nie tylko na ASP, ale także na wydział prawa Uniwersytetu Warszawskiego. - Traf chciał, że zdałem egzamin. Wydział prawa był dla mnie pewnym odkryciem i to bardzo pozytywnym. Trafiłem tam na wspaniałych wykładowców, wielkich dydaktyków i naukowców. Zauważyłem, że prawo jest dużo ciekawsze niż to, co robiłem przez wcześniejsze 5 lat - opowiada.

Witold Modzelewski mówi również, w jaki sposób został doradcą podatkowym nr 001 w Polsce. Zdradza, jak spełnia się jako artysta-rysownik. A co studiowałby zamiast prawa, gdyby na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego skręcił nie w lewo, a w prawo?

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska

Gość: Witold Modzelewski (prawnik, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, doradca podatkowy, radca prawny, wykładowca problematyki podatkowej, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług, wiceminister finansów w latach 1992–1996)

Data emisji: 9.06.2019

Godzina emisji: 15.06

DS/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Modzelewski o luce VAT: mieliśmy do czynienia z państwem patologicznym

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 11:00
- W całym tym okresie 2007 - 2015, którym zajmuje się sejmowa komisja śledcza ds. VAT, zostaliśmy zubożeni bezpornie na kwotę porównywalną ze średnioroczną wielkością budżetu z tamtego okresu. W przybliżeniu, to kwota 250 mld zł. To luka dotycząca podatku VAT, ale komisja zajmuje się też akcyzą - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Witold Modzelewski (Uniwersytet Warszawski). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uszczelnianie VAT: będzie jeden elektroniczny plik JPK VAT. Ma wyeliminować "puste faktury", uszczelnić system

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 14:02
Walkę z nadużyciami podatkowymi, w tym wystawianiem "pustych faktur" i wyłudzeń podatku VAT ma ułatwić przyjęty w czwartek przez rząd projekt noweli o podatku od towarów i usług - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Przewiduje on składanie przez podatników deklarację VAT w formie nowego pliku JPK– przesyłaną tylko w formie elektronicznej.
rozwiń zwiń