Lech Jaworski: zawsze o radiu myślę z ogromną tkliwością

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 10:42
- W radiu zawsze była inna atmosfera, bardziej stonowana, bardziej obiektywna. Tu jest coś dla każdego a nie wszystko dla wszystkich, co zwraca uwagę w telewizji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Lech Jaworski.
Audio
  • Lech Jaworski: zawsze o radiu myślę z ogromną tkliwością (Nieznani Znani/Jedynka)
Lech Jaworski
Lech JaworskiFoto: lechjaworski.pl

Lech Jaworski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych a w 2019 habilitację. Specjalizuje się w prawie autorskim. Pracuje jako adiunkt i wykładowca w Instytucie Prawa Cywilnego UW. Publikuje prace z zakresu prawa cywilnego, prawa medialnego, prawa pracy i procedury administracyjnej. 

- Moja mama zawsze mi mówiła, że to, co człowiek reprezentuje sobą, jeżeli chodzi o wiedzę, o oczytanie, o świadomość tego, co się dzieje na świecie, poza tym, co się musi wiedzieć, świadczy o tym, jak jest dobrze spozycjonowany w świecie, jak interesującym jest człowiekiem. Niektóre rzeczy musimy wiedzieć, w sprawach zawodowych mamy obowiązek być kompetentni, ale jeszcze coś istnieje poza tą sferą - powiedział Lech Jaworski.

Gość Jedynki przyznał, że w wolnych chwilach nie lubi rozmawiać na tematy prawnicze za to chętnie dyskutuje o sztuce, teatrze, literaturze. - Czasami też o fizyce kwantowej - dodał. W 2014 roku wydawnictwo Muza wydało jego debiutancki tom wierszy pt. "Pełnia i nicość".

O radiu myślę z ogromną tkliwością

Rozmówca Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg pracował przez wiele lat w mediach - w Telewizji Polskiej i Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. - Ktoś, kto pochłonął bakcyla medialnego wie, że niełatwo się tego pozbyć - podkreślił Lech Jaworski.

- W 2001 roku Senat powołał mnie w skład KRRiT. To była praca, która budziła moją pasję. Wszyscy byli chętni, by zająć się telewizją a ja skupiłem się na radiu, na Polskim Radiu i rozgłośniach regionalnych, które do dziś mnie fascynują (...) Wiele lat spędziłem w tej sferze radia. Zawsze o radiu myślę z ogromną tkliwością - wskazał.

Gowin nie musiał mnie uwodzić

W wyborach samorządowych w 2006 roku gość radiowej Jedynki po raz pierwszy został wybrany do Rady m.st. Warszawy jako kandydat Platformy Obywatelskiej. W 2018 roku wystąpił z PO. Przystąpił do Porozumienia Jarosława Gowina. Zapytany o swoje poglądy wyjaśnił, że określiłby je jako "przywiązanie do tradycji bez fanatycznego bronienia tych aspektów, które z powodu rozwoju cywilizacyjnego czasami są nie do obrony". 

- Gowin nie musiał mnie specjalnie uwodzić. Jestem doradcą Jarosława Gowina w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Myślę, że można mnie uznać za jednego z liderów Porozumienia w okręgu warszawskim. Pomagam budować struktury i wspieram swoją wiedzą ludzi, którzy przejawiają zapał do pracy - wytłumaczył.

***

Tytuł audycji: Nieznani Znani

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Lech Jaworski (polityk, samorządowiec, doktor habilitowany nauk prawnych, człowiek mediów, poeta) 

Data emisji: 26.01.2020 

Godzina emisji: 15.08

kk

Zobacz więcej na temat: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Czytaj także

Poseł Marek Rutka: serce mam po lewej stronie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 20:45
- Trudno powiedzieć, że moje poglądy są lewicowe, bardziej są prospołeczne. Byłem wychowywany w duchu obywatelskości w trosce o potrzebujących. Serce mam po lewej stronie - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista i poseł Lewicy dr Marek Rutka.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Chełstowski: nie wolno się podawać, gdy wierzy się w pewne wartości

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 18:09
- Wielka polityka weszła w moje życie, gdy już drugą kadencję byłem społecznikiem i zobaczyłem, że nie potrafię pewnych spraw załatwić - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.
rozwiń zwiń