Odkryj z nami Drawieński Park Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 17:01
"Lato z przyrodą" było już nad ziemią, dlatego tym razem wybraliśmy się pod powierzchnię. Ale nie samą przyrodą człowiek żyje, wiec poza atrakcjami turystycznymi m.in. piekliśmy też chleb. A na finał pojawili się harcerze, którzy zadebiutowali na antenie jako wokaliści...
Audio
  • Z wizytą w Drawieńskim Parku Narodowym (Lato z przyrodą/Jedynka)
Zamek Wedlów w Tucznie
Zamek Wedlów w TucznieFoto: Mzopw/Wikimedia Commons, lic. CC BY-SA 3.0

Wszystko to wydarzyło się podczas wizyty w Drawieńskim Parku Narodowym. Powstał on w 1990 roku. ma obszar 114 km2 i leży na terenie trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Goszcząc w tym wyjątkowym miejscu mieliśmy okazję poznać legendy o zamku i kościele w Tucznie, historię fortyfikacji Wału Pomorskiego, a także sposób, jak przy pomocy drzew wychwytywać z atmosfery dwutlenek węgla.

***

Tytuł audycji: Lato z przyrodą w paśmie Ekspres Jedynki

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Przygotował: Łukasz Rydzewski

Goście: Marcin Majchrzak (nadleśniczy Nadleśnictwo w Tucznie), Krzysztof Hara (burmistrz Tuczna), Lidia Sałachub (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tucznie), Paweł Sochacki (przewodnik), Izabela Dymitryszyn (stacja badawcza D&B), prof. Janusz Olejnik (Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), Piotr Bartoszuk (Stowarzyszenie "Lider Wałecki"), Roman Sałachub (radny, łowczy, leśniczy, specjalista od domowego domu), Joanna Osińska (Drawieński Park Narodowy), Ireneusz Herman (pszczelarz), harcmistrz Andrzej Leman (Hufiec Łódź-Polesie)

Data emisji: 14.07.2017

Godzina emisji: 15.07

pg

Czytaj także

Biebrzański Park Narodowy. Królestwo ptaków i łosi

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 17:47
To największy park narodowy w Polsce. Ma powierzchnię większą niż Barbados, Seszele czy Malta. Jest nie tylko rajem dla zwierząt, ale także kajakarzy i fotografów.
rozwiń zwiń