X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie taki Śląsk czarny, jak go malują!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 17:27
Śląsk kojarzy się zwykle z węglem, kopalniami, kominami... W ramach audycji "Lato z przyrodą" Karolina Rożej odwiedziła osadę Hamerla na terenie Katowic, żeby... obalić ten stereotyp!
Audio
  • Odwiedzamy zielone zakamarki Górnego Śląska (Lato z przyrodą/Jedynka)
W skład kompleksu Lasów Murckowskich wchodzi m.in. Kamienna Góra w Katowicach
W skład kompleksu Lasów Murckowskich wchodzi m.in. Kamienna Góra w KatowicachFoto: Lahcim nitup/Wikimedia Commons, lic. CC BY-SA 3.0

Hamerla leży w obrębie katowickiej dzielnicy Murcki i jest częścią Lasów Murckowskich. My oglądaliśmy je z góry, ze specjalnej dostrzegalni, czyli wieży obserwacyjnej służącej do ochrony przed pożarami.

W audycji opowiedzieliśmy też m.in. o pszczyńskich żubrach i śląskich pszczelarzach, a także o skarbach księżnej Daisy na zamku w Pszczynie.

***

Tytuł audycji: "Lato z przyrodą"

Prowadzi: Karolina Rożej

Materiały reporterskie: Łukasz Rydzewski

Goście: Bolesław Bobrzyk (wicenadleśniczy z Katowic), Łukasz Sosiński (obserwator katowickiej dostrzegalni), Tadeusz Norman (wieloletni naadleśniczy Nadleśnictwa Katowice, pszczelarz), Anna Tarkowska (Nadleśnictwo Kobiór), Edward Wieczorek (przewodnik po województwie śląskim), Marcin Krupa (prezydent Katowic), Maciej Kluss (dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie)

Data emisji: 28.07.2017

Godzina emisji: 15.08

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirosławiec. Co w zachodniopomorskim robią żubry?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 15:10
- W tej chwili żubry są w bardzo wielu miejscach na świecie. W Polsce najliczniejsza ich populacja, ok. sześciuset sztuk, jest w Białowieży. Natomiast wszystkich żubrów jest u nas ok. 1,5 tys. i są one rozrzucone po całym kraju - mówi Maciej Tracz z Dzikiej Zagrody w Jabłonowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z przyrodą" na Górze Żar

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 13:45
Rozpoczął się nowy wakacyjny cykl radiowej Jedynki i Ministerstwa Środowiska - "Lato z przyrodą". Przez najbliższe wakacyjne piątki między godziną 15.00 a 16.40 Karolina Rożej oraz Grzegorz Frątczak będą prezentować miejsca "symbiozy człowieka z przyrodą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowiński Park Narodowy. Bogactwo atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 15:10
W ramach wakacyjnej plenerowej popołudniówki "Lato z przyrodą" Karolina Rożej i Patryk Michalski odwiedzili Słowiński Park Narodowy.
rozwiń zwiń