X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Roztocze. Konie, lasy, cerkwie i synagogi

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 18:30
W wakacyjne piątki radiowa Jedynka pokazuje miejsca symbiozy człowieka z przyrodą. 11 sierpnia przenieśliśmy się do Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Audio
  • Jedynkowa wyprawa na Roztocze (Lato z przyrodą/Jedynka)
Krajobrazy Roztocza
Krajobrazy RoztoczaFoto: Pixabay.com/Public domain

Nasze mobilne studio tym razem zainstalowało się w leśniczówce Dębowiec, a audycję rozpoczęliśmy od tradycyjnego toastu za... zdrowie koni! Wznieśli go wolontariusze z Roztoczańskiej Straży Konnej Ochrony Przyrody, która podczas wakacji pilnuje parku narodowego.

- Roztocze to region pogranicza przyrodniczo-kulturowego na granicy Unii Europejskiej rozciągający się od Kraśnika do Lwowa. To region wielkiej bioróżnorodności, a także zmienności kulturowej, wyznaniowej, region, dla którego trudno gdziekolwiek indziej znaleźć analogię - mówi Tadeusz Grabowski, zastępca dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego. - Region znany jest głównie z dziedzictwa przyrodniczego, które jest scenerią dla wydarzeń historycznych. Zachowały się zabytki w stylu renesansu lubelskiego, a także synagogi, cerkwie, kościoły - dodaje.

Naszym gościem był też m.in. pochodzący z Roztocza wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. - Urok tego miejsca, wszystko to, czym byłem otoczony w dzieciństwie, sprawia, że dziś, gdy podejmujemy ważne decyzje w ministerstwie, mogę odwołać się do tych doświadczeń i do tego, jak wielkim szacunkiem trzeba otaczać tych, którzy gospodarują tymi zasobami i zachowali te dobra dla przyszłych pokoleń.

Podczas audycji odwiedziliśmy Szlak Szumów nad Tanwią, kamieniołom w Krasnobrodzie, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego i Ośrodek Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego.

W piątki Ekipa "popołudniówki" Programu 1 Polskiego Radia - "Ekspresu Jedynki", gości w miejscach mniej znanych turystom, położonych z daleka od ośrodków miejskich. Odwiedzamy te zakątki naszego kraju, do których nie zawsze można dojechać samochodem, a które istnieją i tak pięknie wyglądają właśnie dzięki człowiekowi. "Lato z Przyrodą" powstaje we współpracy z Ministerstwem Środowiska.

***

Tytuł audycji: "Lato z Przyrodą"

Prowadzi: Karolina Rożej

Materiały reporterskie: Patryk MichalskiMonika Tarka i Robert Kilen

Goście: Sławomir Mazurek (wiceminister środowiska), komendant Wojciech Rożek i Piotr Rutko (Roztoczańska Straż Konna Ochrony Przyrody), Katarzyna Warda (sekretarz Akademickiego Klubu Jeździeckiego w Lublinie), Paweł Marczakowski (kierownik Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego), Kamil Kusztykiewicz (Izba Leśna na Floriance), Tadeusz Grabowski (zastępca dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego), Andrzej Kudlicki (przewodnik, regionalista), Jan Słomiany (kierownik Ośrodka Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego), Kinga Tuszyńska (Informacja Turystyczna w Józefowie)

Data emisji: 11.08.2017

Godzina emisji: 15.10

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słowiński Park Narodowy. Bogactwo atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 15:10
W ramach wakacyjnej plenerowej popołudniówki "Lato z przyrodą" Karolina Rożej i Patryk Michalski odwiedzili Słowiński Park Narodowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie taki Śląsk czarny, jak go malują!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 17:27
Śląsk kojarzy się zwykle z węglem, kopalniami, kominami... W ramach audycji "Lato z przyrodą" Karolina Rożej odwiedziła osadę Hamerla na terenie Katowic, żeby... obalić ten stereotyp!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bory Tucholskie. W cieniu pomników przyrody

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 18:00
Tym razem audycja "Lato z przyrodą" była nadawana z Tucholi. To serce Borów Tucholskich, jednego z najważniejszych i najokazalszych leśnych zakątków Polski, no i przede wszystkim parku narodowego oraz licznych rezerwatów.
rozwiń zwiń