X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W jaki sposób smog niszczy naszą skórę?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 15:18
Dlaczego zniszczeniu ulegają włókna kolagenowe, co dzieje się z płaszczem hydrolipidowym i dlaczego mogą tworzyć się przebarwienia? Między innymi na te pytania odpowadała w audycji kosmetolog Katarzyna Słupska. 
Audio
  • Smog niszczy skórę (Pigułka na zdrowie/Jedynka)
W aptekach znajdziemy całą gamę kosmetyków zabezpieczających skórę przed szkodliwym działaniem smogu
W aptekach znajdziemy całą gamę kosmetyków zabezpieczających skórę przed szkodliwym działaniem smoguFoto: Kjerstin_Michaela/Pixabay

- W zanieczyszczonym powietrzu znajdują się różnego rodzaju związki. Są to tlenki azotu, siarki i węgla. Również ozon działa bardzo niekorzystnie na skórkę. Także bardzo małe pyły, tzw. zawieszone. Najmniejsze cząsteczki mają wielkość 2,5 mikrometra, co w porównaniu do porów skóry jest 50 razy mniejszą cząsteczką, więc ich przenikanie jest właściwie niczym nie zaburzone - powiedziała w audycji Katarzyna Słupska.

Czy to prawda, że po powrocie z dworu należy jak najszybciej umyć skórę narażoną na smog? Czym jest i czym grozi dekoncentracja komórek? Jak z działaniem smogu na skórę radzi sobie kosmetologia? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Pigułka na zdrowie

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: Katarzyna Słupska (kosmetolog)

Data emisji: 21.07.2018

Godzina emisji: 13.44

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy spożywają za dużo soli

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 14:18
W Światowym Tygodniu Walki z Nadmiernym Spożyciem Soli (World Salt Awareness Week) mówimy o naukowych dowodach dotyczących szerokiego i bardzo szkodliwego wpływ nadmiernego spożycia soli na zdrowie człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pigułka na ból. Kiedy lepiej unikać jej zażywania?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 14:42
Żyjąc w świecie reklam, zachęcających do sięgania po środki farmaceutyczne, często nie widzimy innego sposobu na skrócenie cierpienia jak zażycie tabletki. Nie zawsze jest to słuszne rozwiązanie. 
rozwiń zwiń