X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kardiolog: wysokie ciśnienie nie boli i to jest największy problem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 13:07
Jaką wiedzę daje wynik pomiaru ciśnienia i czy to proste badanie jest naprawdę ważne? Odpowiedzi na te pytania udzielił w audycji kardiolog Łukasz Kołtowski.
Audio
  • Dlaczego warto mierzyć ciśnienie? (Pigułka na zdrowie/Jedynka)
Aparat do mierzenia ciśnienia
Aparat do mierzenia ciśnieniaFoto: Gadini/pixabay

Chyba każdy zauważył, że ciśnienie skacze, np. z ustabilizowanego do podwyższonego. Nie zawsze jest to powód do niepokoju. – Pamiętajmy, że ciśnienie tętnicze fizjologicznie idzie do góry wtedy, kiedy jesteśmy pobudzeni, kiedy mamy coś wykonać, jesteśmy zmobilizowani – powiedział specjalista.

- Wysokie ciśnienie nie boli i to jest największy problem. Albo boli, kiedy jest naprawdę wysokie. Człowiek w podwyższonym ciśnieniem myśli nawet, że lepiej funkcjonuje, bo nie jest ospały, jest bardziej aktywny - przyznał.  

Wtedy tym bardziej należy pamiętać o systematycznym mierzeniu ciśnienia. Co to daje? - Pozwala zorientować się, że rozwija się u nas nadciśnienie – dodał kardiolog.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Pigułka na zdrowie

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: Łukasz Kołtowski (kardiolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego)

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 13.44

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzi starych nie rozumieją, a kiedyś też będą starzy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 19:30
W Polsce przybywa osób powyżej 80 roku życia w bardzo szybkim tempie. Z prognoz demograficznych wynika, że do 2030 roku ich liczba wzrośnie z niemal 1,5 mln do ok. 2,2 mln. Od lat 50. ubiegłego wieku populacja sędziwych seniorów wzrosła w Polsce aż ośmiokrotnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Presbiopia i higiena oka. Jak dbać o wzrok?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 20:00
Presbiopia, inaczej nazywana starczowzrocznością, spowodowana jest naturalnym procesem starzenia się organizmu człowieka. Proces ten zwykle rozpoczyna się ok. 40 roku życia. Presbiopia dotyczy każdego, bez względu na to czy jest się krótkowidzem, dalekowidzem czy też wcześniej nie miał problemów z widzeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woda zdrowia doda nie tylko w upały

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 17:12
Dlaczego nawadnianie organizmu, zwłaszcza latem jest takie ważne? Bo im lepiej jest nawodniony organizm, tym lepsza praca organów wewnętrznych.
rozwiń zwiń