X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lekarze ostrzegają: smog zagraża ciąży

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 18:29
W tym roku Anglicy opublikowali badania, z których wynika, że w łożyskach kobiet ciężarnych, które mieszkają w centrum Londynu częściej obserwuje się osadzanie sadzy pochodzącej z pyłów wdychanych na co dzień przez przyszłe matki.
Audio
  • Wpływ smogu na rozwijającą się ciążę (Pigułka na zdrowie/Jedynka)
Kobieta w ciąży
Kobieta w ciążyFoto: tasha/Pixabay

Niestety grozi to również mieszkankom dużych polskich miast. Podobne badania przeprowadzono w Krakowie na grupie 500 kobiet. – Badania dowiodły, że dzieci rodzą się mniejsze oraz mają zmniejszony obwód główki, co z kolei powoduje mniejszy wskaźnik inteligencji, a w późniejszym życiu rozwój wielu poważnych chorób płuc i oskrzeli – powiedział ginekolog prof. Roman Smolarczyk.

Zatem jak chronić siebie i rozwijające się dziecko? Dietetyk kliniczny Hanna Stolińska-Fiedorowicz proponuje specjalną dietę. – Musimy walczyć o to, żeby nie było żadnych niedoborów pokarmowych – wskazała.

Pewne gatunki roślin oczyszczają powietrze w domu i tym samym pozwalają ciężarnej zachować zdrowie. Jakie to rośliny? O tym w nagraniu audycji. Goście mówili również, po które produkty spożywcze powinna sięgać przyszła matka, a których powinna unikać. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Pigułka na zdrowie

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: prof. Roman Smolarczyk (ginekolog, położnik i endokrynolog), Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyk kliniczny)

Data emisji: 29.12.2018

Godzina emisji: 13.45

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chorzy na nowotwory umierają często z niedożywienia

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 19:06
Eksperci medyczni podkreślają, że ogromny wpływ na leczenie pacjentów onkologicznych ma wczesne wdrożenie żywienia medycznego. Szacuje się, że około 40 proc. pacjentów onkologicznych w Europie cierpi z powodu niedożywienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arytmia serca - objawy, przyczyny, leczenie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 19:28
Zwykle serce bije ok. 60-80 razy na minutę - taki jest prawidłowy rytm serca u ludzi zdrowych. U osób wyczynowo uprawiających sport serce może pracować wolniej około 40-50 razy na minutę podczas spoczynku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profilaktyka okulistyczna u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 16:00
- Uważność jest tutaj bardzo wskazana - mówi dr Anna Maria Ambroziak, okulistka. - Obserwujmy, jak dziecko reaguje na bodźce, które są adekwatne do reakcji w danym wieku - dodaje.
rozwiń zwiń