X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy raport ws. czytelnictwa. Poziom niski, ale stabilny

- 38 proc. Polaków powyżej 15. roku życia przeczytało lub przejrzało w 2017 roku jakąkolwiek książkę - mówi dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, która opublikowała właśnie raport na temat czytelnictwa.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Evgeny Atamanenko
O Audycji

Z badania wynika, że ludzie, którzy czytają stale, czyli sięgnęli w minionym roku po co najmniej siedem książek, stanowią 9 proc. polskiego społeczeństwa.

- Poziom się ustabilizował. Nie jest on tak wysoki, jak oczekiwalibyśmy w kraju z takimi aspiracjami kulturowymi, jak nasz, ale to, że czytelnictwo nie spada, to już jest dobra wiadomość. Akurat w tym badaniu jest kilka bardzo pozytywnych informacji, które mogą sugerować, że być może jesteśmy na granicy wzrostu - zaznacza dr Tomasz Makowski.

Z raportu wynika, że - wbrew stereotypom - najwięcej czytają osoby młode, a najmniej - ludzie po 50. roku życia. Czy w PRL-u czytaliśmy więcej niż w erze cyfrowej? Dlaczego Polacy nie mogą przekonać się do e-booków? Jak dużo czytają poloniści? O tym w nagraniu.

W audycji mówiliśmy także o premierze monodramu o Idzie Kamińskiej w Teatrze Żydowskim i zapraszaliśmy na wystawy "Manieryzm wrocławcki" w Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz "Nie tylko nóżki!" w Muzeum Karykatury w Warszawie. Nie zabrakło również felietonu teatralnego Ewy Heine.

***

Tytuł audycji: "Kultura przed snem"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: dr Tomasz Makowski (dyrektor Biblioteki Narodowej)

Data emisji: 18.03.2018

Godzina emisji: 22.10

mg/kh

Playlista
  • Vaya Con Dios, - Puerto Rico
  • DOMINIKA KURDZIEL - Teatr
  • SUZANNE VEGA - We Of Me
  • Młynarski Wojciech, zespół instrumentalny, - Jak artyści szli do nieba