X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przegląd wydarzeń kulturalnych tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 12:51
W "Kulturalnej Jedynce" niedzielny, nieobiektywny przegląd wydarzeń. Mówimy o wystawie plakatu, niecodziennym festiwalu filmowym, aplikacji pozwalającej oryginalne zwiedzanie. Składamy też wizytę w nowej siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia.
Audio
  • Przegląd wydarzeń kulturalnych (Kultura przed snem/Jedynka)
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Orkiestra Sinfonia Varsovia Foto: Mirosław Pietruszyński/Sinfonia Varsovia

Nowa siedziba orkiestry Sinfonia Varsovia mieści się na w warszawskiej dzielnicy Grochów, trochę mniej znanej mieszkańcom stolicy, a zwłaszcza przyjezdnym. To zabytkowy kompleks budynków po Instytucie Weterynarii SGGW, który przeniósł się do campusu na Ursynowie. Na ponad 2-hektarowym terenie powstanie wkrótce największa sala koncertowa w Polsce. O szczegółach, a także o najbliższych planach mówią Aleksandra Kielan i Monika Fac.

Dawna Warszawa i najnowsze możliwości techniki. Stare mapy, archiwalne zdjęcia, nagrania wspomnień, biogramy, anegdoty. To wszystko można zmieścić w smartfonie za sprawą aplikacji Wasza Warszawa 1918 - 2018. W czasie spaceru po mieście mamy okazję zapoznać się zarówno z ważnymi wydarzeniami, jak i poznać codzienne życie mieszkańców. O merytorycznych szczegółach mówi Agnieszka Tomasińska.

"Plakat Polski" to wystawa plenerowa w Łazienkach Królewskich. Spacerując wzdłuż Alej Ujazdowskich na ogrodzeniu Łazienek można podziwiać dawne plakaty. Opowiada o nich Piotr Dąbrowski.

Wcześniej znany jako "Kino i sztuka", w tym roku odbywa się po raz siódmy pod nazwą "On Art". Są to dwa miesiące codziennych pokazów filmowych w kilkunastu miejscach w Polsce. Po jednym z takich miejsc oprowadza Marcin Dumieński.

W audycji również recenzja teatralna Ewy Heine.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Aleksandra Kielan (z-ca dyrektora orkiestry Sinfonia Varsovia), Monik Fac (dział edukacyjny SV), Agnieszka Tomasińska, Piotr Dąbrowski, Marcin Dumieński (Fundacja Rozwoju Kinematografii)

Data emisji: 23.07.2018

Godzina emisji: 22.08

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grochów powróci na mapę Warszawy?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 08:00
- Gdyby nie Grochów, to kto wie, czy Andrzej Stasiuk byłby pisarzem - zaznacza Cezary Polak z Kolektywu LeciEm na Grochów. Mieszkańcy dzielnicy próbują doprowadzić do zmiany nazw Pragi Północ i Południe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przebudować prawobrzeżną Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 14:47
Główny dworzec kolejowy na Grochowie, a wokół niego kwartały bloków dla dziesiątek tysięcy osób, z linią metra i tramwajami. Wszystko zaledwie 4-5 km od centrum. Taką nowatorską wizję zagospodarowania pogranicza prawobrzeżnych dzielnic Warszawy przedstawił Leszek Wiśniewski. Młody architekt był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń