X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:02
Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą "Polonika" działa jedynie kilka miesięcy, ale już ma w planach wiele projektów.
Audio
  • Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą (Jedynka/Kultura przed snem)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GaudiLab/Shutterstock.com

Celem instytutu są trzy typy działań – badanie, ochrona i popularyzacja polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą i w Polsce. - Jednym z naszych pomysłów jest przygotowywanie tras turystycznych, żeby jadąc do Paryża, zwiedzający mógł pójść śladami ludzi związanych z Biblioteką Polską – mówi Dorota Janiszewska, dyrektor Instytutu.

Kolejne projekty dotyczą Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie będzie dokumentowana sztuka sakralna i cmentarze. Instytut ma także w planach dotarcie do Brazylii. - Mamy pełną świadomość tego, jak niewiele wiemy o polskim dziedzictwie kulturowym w Ameryce Południowej – dodaje gość Jedynki.

Dorota Janiszewska zaznacza, jak ważne jest dla naszej historii zachowanie pamięci o Polakach spoczywających na zagranicznych cmentarzach. Dlatego instytut nawiązał współpracę z Towarzystwem Opieki nad Polskimi Grobami i Pamiątkami we Francji.

W audycji także o "Starej baśni" J.I. Kraszewskiego, festiwalu Warszawa Singera i wystawie Centrum Myśli Jana Pawła II. W nagraniu również archiwalna rozmowa z Januszem Głowackim.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Dorota Janiszewska (dyrektor Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą "Polonika")

Data emisji: 19.07.2018

Godzina emisji: 22.00

kwh/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody Literackie m.st. Warszawy rozdana

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 12:02
W minioną środę, podczas gali wręczenia Nagród Literackich m. st. Warszawy za całokształt twórczości uhonorowano Ernesta Brylla. Urodzony w 1935 roku poeta, autor tekstów, krytyk filmowy i dyplomata na swoim koncie ma już liczne nagrody, m.in. Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Kto jeszcze został doceniony podczas tegorocznego wydarzenia?
rozwiń zwiń