X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wieczny ogień". Animacja na podstawie malowideł Stefana Norblina

W pałacu maharadży w Indiach od ponad 50 lat zachwycają malowidła Stefana Norblina. Przez lata ich autorstwo nie było znane. Konserwatorom udało się przywrócić ich piękno, a dzięki pracy filmowców można teraz oglądać 6 wybranych ożywionych prac w krótkometrażowym filmie animowanym "Wieczny ogień". Film powstał w ramach przedsięwzięcia "Ożywiamy dziedzictwo" prowadzonego przez Instytut POLONIKA.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/stocksnap
O Audycji

Reżyser Piotr Janowczyk mówił w rozmowie z Dorotą Kołodziejczyk, że historia opowiedziana w filmie nie kończy się happy endem. - Mamy do czynienia z krótkometrażowym filmem animowanym, który opowiada piękną historię o miłości, przekazując pewne archetypiczne informacje dotyczące tego, skąd się bierze miłość, jakie należy pokonać przeszkody i jak może się potoczyć los kochanków, gdy nie są uważni - tłumaczył gość audycji.  

- To obrazy, które zdobią dosyć specyficzne miejsce w pałacu, tzw. salę orientalną, która przez nas Europejczyków może być odbierana jako sala tronowa. Właśnie ta sala jest ostatnim wnętrzem, które Stefan Norblin namalował w Indiach tuż przed swoim wyjazdem do Stanów Zjednoczonych - mówiła Agnieszka Kasprzak, badaczka twórczości Stefana Norblina. 

W audycji ponadto: podsumowaliśmy 23. Forum Kina Europejskiego Cinergia, mówiliśmy o festiwalu Boska Komedia, wystawie "Polski album rodzinny" na warszawskim lotnisku im. Chopina, zapowiedzieliśmy galę rozdania nagród Teatru Polskiego Radia, wspomnieliśmy o spektaklu "Stryjeńska. Let's dance Zofia!".

Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycjiKulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Reporterka: Dorota Kołodziejczyk

Goście: Piotr Janowczyk (reżyser), Agnieszka Kasprzak (badaczka twórczości Stefana Norblina, opiekun artystyczny produkcji)

Data emisji: 2.12.2018

Godzina emisji: 22.10

abi/kwh

Playlista