X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski katolicyzm określa naszą tożsamość?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 12:28
- "Dzienniczek" siostry Faustyny, czy mówiąc językiem polonisty - autobiografia duchowa - tej prostej zakonnicy, która tylko trzy zimy chodziła do szkoły, robi furorę na całym świecie i przetłumaczona została na wiele języków - mówi w audycji "Polaków portret własny" ksiądz prof. Jan Machniak.
Audio
Ksiądz prof. Jan Machniak
Ksiądz prof. Jan MachniakFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

- Siostra Faustyna, taka prosta, siermiężna, toporna z tym swoim prostym językiem polskim,  przekazuje treści mistyczne, duchowe, które przemawiają do ludzi różnych kultur. To bardzo ważny element naszego obrazu, naszej polskości, ta religijność, pobożność - mówi gość Jedynki.

Ksiądz prof. Jan Machniak ocenia, że w XX wieku, siostra Faustyna jest "najwybitniejszą mistyczką w sensie doświadczenia, które przekazała". - A przekazała to, co nazywamy bezpośrednim kontaktem z Bogiem. Potrafiła znaleźć odpowiednie słowa. To też jest dzisiaj obraz Polski, bo tak nas ludzie widzą na świecie. Nie znają dzieł naszych wieszczów narodowych Mickiewicza czy Słowackiego, które nas budują czy budowały, natomiast znają siostrę Faustynę - podkreśla rozmówca Macieja Zdziarskiego.

Z ks. prof. Janem Machniakiem rozmawialiśmy także o tym, jakie znaczenie dla pontyfikatu Jana Pawła II ma to, że Karol Wojtyła był Polakiem. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Polaków portret własny" w paśmie "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: ks. prof. Jan Machniak (kapłan, prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, doktor habilitowany teologii, kierownik Katedry Duchowości w Krakowie, autor wielu książek z dziedziny teologii duchowości)

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 20.10

kh


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak