X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy wrócą z Wielkiej Brytanii do kraju?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 11:30
- Jesteśmy trochę taką Polską w Wielkiej Brytanii - mówi w audycji "Bez pośpiechu" prezes Stowarzyszenia Great Poland w Londynie Sławomir Wróbel.
Audio
  • Polacy wrócą z Wielkiej Brytanii do kraju? (Bez pośpiechu/Jedynka)
Minister rozwoju Mateusz Morawiecki szacuje, że nawet setki tysięcy Polaków mogą wrócić w ciągu następnych 5-10 lat do Polski
Minister rozwoju Mateusz Morawiecki szacuje, że nawet setki tysięcy Polaków mogą wrócić w ciągu następnych 5-10 lat do PolskiFoto: Pixabay.com

Great Poland to organizacja powstała w 2013 roku. Tworzą ją głównie Polacy-emigranci zamieszkali na terenie Wielkiej Brytanii lecz nie tylko. Również osoby, dla których polska historia, kultura i społeczna wrażliwość są ważne. Członkowie Great Poland chcą, aby społeczność polska była postrzegana w Wielkiej Brytanii jak najlepiej. Dążą do tego poprzez organizacje spotkań, debat oraz wydarzeń kulturalnych.

- Jesteśmy organizacją, która skupia głównie osoby, które przyjechały do Wielkiej Brytanii po 2004 roku. Skupiamy się na budowaniu relacji z Polską i Wielką Brytanią. Jedną z głównych akcji, z której jesteśmy bardzo dumni, jest wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, która miała miejsce dwa lata temu - mówi Sławomir Wróbel.

Czy Brexit i coraz większe zagrożenie terrorystyczne skłonią naszych rodaków do powrotu do Polski? Zdaniem gościa Jedynki, żeby obudzić w Polakach chęć powrotu do kraju, rząd powinien wyraźnie pokazać, że mu na nich zależy. - Potrzebny jest jasny sygnał, że państwo polskie o nich nie zapomniało. To nie muszą być wielkie pieniądze, czy ulgi. Chodzi o pewnego rodzaju symboliczne gesty - podkreśla.

Ilu Polaków mieszka dziś w Wielkiej Brytanii? Czy w związku z zagrożeniem terrorystycznym czują się tam mniej bezpiecznie? Na czym polega Polski Dzień na Wyspach, czyli Polish Heritage Day? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Bez pośpiechu w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Sławomir Wróbel (prezes Stowarzyszenia Great Poland w Londynie)

Daty emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 20.15

kh/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka Brytania i KE różnie o negocjacjach ws. Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 16:01
Nie ma znaczącego postępu w rozmowach na temat wyjścia W. Brytanii z UE - oświadczył w czwartek negocjator KE Michel Barnier po zakończeniu trzeciej rundy negocjacji . Zdaniem brytyjskiego ministra Davida Davisa w niektórych kwestiach osiągnięto pewien postęp.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit. "Kwestie bezpieczeństwa powinny być wyłączone z negocjacji"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 13:55
Brytyjski rząd zadeklarował zamiar podpisania z Unią Europejską nowego traktatu, który będzie regulował współpracę wymiaru sprawiedliwości oraz koordynację działań przeciwko terroryzmowi po wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 dr Maciej Milczanowski z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
rozwiń zwiń