X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Śpiewać rzeczywiście każdy może"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 11:58
Absolwent Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Warszawie, dyrygent chóru Schola Cantorum Maximilianum, pedagog, który uczy muzyki, mimo że nie zgadza się z nazwą tego przedmiotu. Gościem audycji "Bez pośpiechu" był Zbigniew Siekierzyński.
Audio
  • Zbigniew Siekierzyński o muzyce w jego życiu cz. I (Jedynka/Bez pośpiechu)
  • Zbigniew Siekierzyński o muzyce w jego życiu cz. II (Jedynka/Bez pośpiechu)
  • Zbigniew Siekierzyński o muzyce w jego życiu cz. III (Jedynka/Bez pośpiechu)
  • Zbigniew Siekierzyński o muzyce w jego życiu cz. IV (Jedynka/Bez pośpiechu)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Gość radiowej Jedynki powiedział, że prowadzenie chóru jest trudną pracą.

- Ten zawód uczy pokory. Dyrygent może mieć swoją wizję wykonania danego utworu, a rzeczywistość często te plany zmienia. Chór jest jak organizm, który codziennie się zmienia, ma inne samopoczucie i zapał. Nie jestem psychologiem ani strategiem, ale mam zapał do tego, co robię - powiedział Zbigniew Siekierzyński.

Wielu Polaków boi się śpiewać, wydaje się im, że nie umieją tego robić. Często okazuje się jednak, że wystarczy spróbować, by przekonać się, że jest zupełnie na odwrót.

- Doświadczenie mówi mi, że ludzi, którzy są zupełnie pozbawieni słuchu muzycznego, jest bardzo niewielu. Większość ludzi śpiewa czysto. Problem krytycznego postrzegania naszego śpiewu leży w wychowaniu muzycznym, w praktyce muzycznej powiązania między krtanią a słyszeniem siebie. Myślę, ze jeżeli ktoś chciałby się wypowiedzieć na temat czyjejś muzykalności, powinien wyciągać wnioski na podstawie innych elementów, np. zainteresowań muzycznych. Znam ludzi, którzy nie potrafią czysto trafić w dźwięk, a słuchają jazzu - muzyki dla koneserów. Te osoby mają wnętrze muzyczne, a zachwiana jest u nich tylko korelacja głosu ze słuchem - przyznał gość Agaty Puścikowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Bez pośpiechu w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Zbigniew Siekierzyński (dyrygent chóru Schola Cantorum Maximilianum)

Daty emisji: 27.12.2017

Godzina emisji: 20.11

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przyjaciel, który pojawia się, gdy bliscy zawodzą

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 12:15
- Jesteśmy pozamykani w swoich domach i w świecie wirtualnym, a ten realny świat odchodzi na bok i nie widzimy osób, które są wokół nas, a warto je zauważyć. Zwłaszacza w tym czasie - mówi w audycji "Życia rysy" wolontariuszka z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich Agnieszka Szafrańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom Chłopaków. Siostry dominikanki walczą o swoich podopiecznych

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 12:26
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach, w którym żyje 56 niepełnosprawnych chłopców musi zostać zamknięty wraz z końcem roku, a chłopcy musieliby zostać rozwiezieni do domów pomocy rozrzuconych po całym kraju. Siostry stanęły na głowie, aby tak się nie stało...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Bober. Śpiewająca pielęgniarka

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 10:00
Pierwszego dnia Świąt gościliśmy Marię Bober - mieszkającą w Niemczech pielęgniarkę, która odkryła w sobie nową pasję. Jest to śpiew, głównie religijny. 
rozwiń zwiń