X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opowieść o miłości z wojną w tle

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 10:40
"Piloci" to musical wystawiany w Teatrze Muzycznym Roma, który od jesieni bije rekordy popularności. To pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. "Piloci" to trzeci polski musical na deskach TM ROMA, ale pierwszy adresowany do widzów dorosłych. Wcześniejsze - "Piotruś Pan" i "Akademia Pana Kleksa" - były tytułami familijnymi.
Audio
  • Opowieść o miłości z wojną w tle (Kultura przy kawie/Jedynka)
Piloci to musical inspirowany wydarzeniami historycznymi z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim związanymi z Bitwą o Anglię
"Piloci" to musical inspirowany wydarzeniami historycznymi z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim związanymi z Bitwą o AnglięFoto: PAP/Stach Leszczyński

- Próby do "Pilotów" to pół roku codziennej pracy od rana do nocy. Praca była o tyle ciężka, że jest to spektakl autorski. Scenariusz i muzyka powstawały od zera. Wiele zmian zachodziło w trakcie prób. Zmieniało się chociażby zakończenie. Cały czas szukaliśmy ostatecznej wersji scenariusza - mówi Jeremiasz Gzyl, grający w oprzedstawieniu rolę Franka.

Kaja Mianowana, odgrywająca rolę Betty, zdradza, że musical doczekał się już swoich wiernych fanów. - Są tacy, którzy bywają prawie codziennie. Aż trudno sobie to wyobrazić - mówi aktorka i wokalistka.

- Czy może być coś piękniejszego niż widz, który przychodzi podziękować osobiście, bo tak mu się podobało? - dodaje Jeremiasz Gzyl.

Goście Jedynki opowiedzieli Martynie Podolskiej także o swoich pierwszych krokach w zawodzie, zdradzili, czy od początku marzyli o występowaniu w musicalach oraz jakie są ich plany zawodowe na przyszłość. Uchylili też rąbka tajemnicy, jak wyglądają castingi w Teatrze Roma oraz skąd czerpią energię potrzebną do codziennych występów na scenie.W audycji wspominaliśmy też najważniejsze w historii musicale. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Kaja Mianowana (aktorka i wokalistka warszawskiego Teatru Muzycznego Roma), Jeremiasz Gzyl (aktor, wokalista, instruktor teatralny)

Data emisji: 20.01.2017

Godzina emisji: 5.05

kh

Czytaj także

Muzyka z "Pilotów" już na płycie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 14:00
Ostatni dzień 2017 roku przyniósł premierę dwupłytowego albumu z muzyką do spektaklu "Piloci" warszawskiego Teatru Muzycznego Roma. Dziś (3 stycznia) płyta debiutuje na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń