Kamila Kamińska jako św. Faustyna. "Chciałam uczestniczyć w życiu zakonnym"

W filmotece watykańskiej odbyła się kilka dni temu prapremiera polskiego filmu "Miłość i Miłosierdzie" o świętej Faustynie Kowalskiej i historii rozwijającego się kultu Miłosierdzia Bożego. Fabularyzowany dokument reżyserował Michał Kondrat. 
Kamila Kamińska
Kamila KamińskaFoto: PAP/Konrad Kalbarczyk
O Audycji

- Przygotowywałam się do roli obserwując pracę sióstr w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na ulicy Żytniej w Warszawie oraz w Domu Św. Faustyny w Ostrówku. Zależało mi, żeby pobyć z nimi, ale też popracować i robić wszystko to, co one. Chciałam przyjrzeć się, ale też uczestniczyć w życiu zakonnym - mówi w "Kulturze przy kawie" Kamila Kamińska grająca św. Siostrę Faustynę Kowalską. - Czułam totalne podekscytowanie jak to będzie, bo będą miała w końcu okazję, żeby wyciszyć się i nie pędzić - dodaje.

Czy Michał Kondrat od razu widział Kamilę Kamińską w roli świętej Faustyny Kowalskiej? Za co aktorka podziwia Siostrę Faustynę? Więcej w nagraniu.

W audycji także, z okazji premiery filmu "Całe szczęście", rozmowa z Romą Gąsiorowską, Marietą Żukowską oraz Joanną Liszowską.  ​​Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Kamila Kamińska (aktorka), Roma Gąsiorowska (aktorka), Marieta Żukowska (aktorka), Joanna Liszowska (aktorka)

Data emisji: 9.03.2019

Godzina: 5.05

kh

Playlista
  • CHRIS REA - Julia
  • PHARRELL WILLIAMS - Happy
  • Janson Robert, Kuba Badach, - Małe szczęścia
  • Ramazotti Eros, - Un`Emozione Per Sempre