Marianne Power: czytając poradniki wierzyłam ślepo, że będę doskonała

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 12:53
Pisarka Marianne Power pewnego dnia stwierdziła, że nie jest zadowolona ani z siebie, ani ze swojego życia. Zdecydowała się na eksperyment, polegający na tym, że przez dwanaście miesięcy czytała wyłącznie poradniki, które miały podnieść jakość jej życia. Co do życia autorki wniosło to doświadczenie?
Audio
  • Rozmowa z pisarką Marianne Power, autorką książki "Help me!". (Kultura przy kawie/Jedynka)
Okładka książki Help me
Okładka książki "Help me!"Foto: materiały promocyjne

Pisarka w książce "Help me!" opowiada o tym, jak przebiegał eksperyment i do czego przyczyniło się podążanie za wskazówkami z poradników o tematyce coachingowej i lifestyle'owej - Uważam, że warto czytać tego typu książki, bo być może nakierują kogoś do gabinetu terapeuty. Czytając poradniki wierzyłam, że będę doskonała. Z czasem zrozumiałam, że nie ma ludzi doskonałych - mówi Marianne Power.

Pisarka, pomimo wielu społecznych uprzedzeń do poradników, podchodzi do nich z dużą dozą otwartości. - Każdej książce daję wyjściowy kredyt zaufania, nigdy żadnego poradnika nie skreślam z góry. To, że dany tytuł mi nie odpowiada nie oznacza to, że ktoś nie znajdzie w nim czegoś ciekawego dla siebie - dodaje autorka.

Czy warto czytać poradniki? W jaki sposób zyskać zdrowy balans między tym co, się czyta, a tym, jakie wartości się wyznaje? Czego Marianne Power nauczyła się dzięki eksperymentowi? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Marianne Power (pisarka)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina: 5.11

K.A/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Obsesja doskonałości". Wszystko, czego szukamy, jest w książkach

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 11:36
- Klasyczna edukacja nie przygotowuje nas do realnego życia. Jeżeli nie weźmiemy własnych spraw we własne ręce i nie zaczniemy się rozwijać wielowymiarowo w praktycznych aspektach życia, to będzie nam bardzo trudno osiągnąć sukces – powiedział w audycji Dawid Piątkowski, ekspert przygotowania motorycznego, trener oraz twórca autorskiej metody rozwoju osobistego, autor książki "Obsesja doskonałości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matylda Damięcka: nie jestem stworzona do stagnacji

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 23:05
- Nie wierzę do końca w zespoły teatralne i pracowanie na etacie. Źle bym się czuła, gdybym wiedziała, że w jakimś teatrze czeka mnie jeszcze ileś kolejnych lat w cieple i bezpieczeństwie – powiedziała w audycji aktorka Matylda Damięcka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka śladami Stanisława Wyspiańskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 10:58
112 lat po śmierci Stanisława Wyspiańskiego nadal widać ogromne zapotrzebowanie na jego sztukę. Wiele cytatów z jego dzieł weszło do języka mówionego, a wystawa "Wyspiański" w Muzeum Narodowym w Krakowie bije rekordy popularności.
rozwiń zwiń