X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa "Śladami Jezusa". Jerozolima sprzed dwóch tysięcy lat

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 10:18
O wystawie "Śladami Jezusa" w Warszawie opowiedział jej pomysłodawca Krzysztof Noworyta. Dowiedzieliśmy się, co zainspirowało go do stworzenia sztuki opowiadającej historię Jezusa Chrystusa i rozwoju chrześcijaństwa na przestrzeni wieków.
Audio
  • Interaktywna podróż do Jerozolimy sprzed dwóch tysięcy lat (Kultura przy kawie/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wystawę można podziwiać w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Oglądając ją widz ma szansę przenieść się do Jerozolimy sprzed dwóch tysięcy lat. Krzysztof Noworyta opowiada, że pomysł na stworzenie dzieła zaczął rodzić się w jego głowie podczas pierwszej pielgrzymki do Jerozolimy. - Byłem w samym sercu Jerozolimy, ale kompletnie nie potrafiłem odnaleźć się w tym miejscu - mówi pomysłodawca, którego problem rozwiązali Franciszkanie, którzy przyszli mu z pomocą.

Krzysztof Noworyta od tego momentu zaczął rozwijać swój pomysł wraz z Marcinem Kobyleckim. Pracę nad wdrożeniem pomysłu zajęły kilka miesięcy, a po roku w większym gronie zapadła decyzja o pokazaniu wystawy światu w czasie Wielkiego Postu w 2019 roku. Projekt, poza Warszawą, ma także zagościć w innych miastach. - Formuła wystawy, to wystawa podróżująca - mówi pomysłodawca zapowiadając, że "Śladami Jezusa" będzie można podziwiać także w Częstochowie i Wrocławiu. 

W drugiej części audycji Małgorzata Jaszczołt z Muzeum Etnograficznego w Warszawie opowiedziała, co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku i dlaczego jajko jest tak ważnym elementem tradycji w czasie świąt Wielkiej Nocy. Dowiedzieliśmy się także jakie baranki wybieramy najchętniej i z czego zazwyczaj są wykonane. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Krzysztof Noworyta (pomysłodawca wystawy "Śladami Jezusa"), Małgorzata Jaszczołt (Muzeum Etnograficzne w Warszawie)

Data emisji: 20.04.2019

Godzina: 5.05

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamila Kamińska jako św. Faustyna. "Chciałam uczestniczyć w życiu zakonnym"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 14:33
W filmotece watykańskiej odbyła się kilka dni temu prapremiera polskiego filmu "Miłość i Miłosierdzie" o świętej Faustynie Kowalskiej i historii rozwijającego się kultu Miłosierdzia Bożego. Fabularyzowany dokument reżyserował Michał Kondrat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: apetyt na życie towarzyszy mi na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:03
Agnieszka Grochowska od lat gra w międzynarodowych produkcjach. Chociażby w filmie "Teen Spirit", który właśnie wszedł do amerykańskich kin. W audycji opowiedziała o początkach swojej światowej już kariery, barierach językowych oraz o tym jak pogodzić życie na walizkach z życiem rodzinnym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

44. Opolskie Konfrontacje Teatralne

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 05:05
Do Opola warto przyjechać nie tylko w trakcie Festiwalu Polskiej Piosenki. Powodów kulturalnych, aby udać się do tego miasta jest wiele. Do niedzieli (14.04) potrwają 44. Opolskie Konfrontacje Teatralne.
rozwiń zwiń