X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Almodovaria" muzyczny monodram ukłonem dla twórczości Pedro Almodóvara

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 13:55
W "Kulturze przy kawie" rozmowa ze wspołtwórcami sztuki "Almodovaria", którzy zainspirowani reżyserem Pedro Almodóvarem stworzyli muzyczny monodram, przemycając dużo pierwiastka kobiecości ze sztuk hiszpańskiego reżysera. Premiera odbyła się w czwartek w Teatrze Polonia. W audycji także o wydarzeniach kulturalnych w Warszawie i Krakowie.
Audio
  • Rozmowa z artystami promującymi kulturalne wydarzenia (Kultura przy kawie/Jedynka)
plakat promocyjny wydarzenia
plakat promocyjny wydarzeniaFoto: plakat promocyjny wydarzenia

Pedro Almodóvar tworzył filmy już w wieku 23 lat. Jawił się jako jedna ze znaczących postaci kultury i obyczajowości pod koniec lat 70. Od filmu "Prawo pożądania" zaczęła się passa nagród dla Pedra Almodóvara - reżysera, scenarzysty i aktora, który w swojej działalności artystycznej charakteryzował się tworzeniem "niezwykłych portretów kobiet". 

Reżyserka "Almodovarii" Anna Wieczur-Bluszcz mówi, że w sztuce kobiety są blisko siebie i odczuwają siebie nawzajem. Jak sama mówi, filmy Almodóvara zmuszają ją do skonfrontowania się ze samą sobą i nabraniem nowego, świeżego spojrzenia. - Jego filmy zmieniają widzenie świata - twierdzi. Pomysł, aby zrobić spektakl/koncert z piosenkami z filmów hiszpańskiego reżysera pojawił się dzięki Annie Sroce-Hryń, która smutki głównej bohaterki sztuki wyśpiewuje na scenie, w czasie spektaklu "Almodóvaria". - Bohaterka monodramatu jest drapieżna i sentymentalna, perwersyjna i naiwna, ale przez to prawdziwa w swoich namiętnościach i tęsknotach - ocenia reżyserka.

W audycji także zapowiedź kulturalnej majówki, czyli m.in.: atrakcje w Łazienkach Królewskich w Warszawie, liczne wydarzenia w Lublinie z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej, oraz pożegnalny koncert Eltona Johna w Krakowie. Dowiadujemy się na czym polega Dzień Wolnej Sztuki i co słychać w Muzeum Narodowym w Krakowie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Data emisji: 27.04.2019

Godzina: 5.06

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W moim domu był zakaz puszczania radia i to mnie uratowało"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 19:00
- Ja ciągle dostaję nagrody, ale to bardzo dobrze, bo po każdej z nich zabieram się z większą chęcią do pracy - komentuje otrzymanie nagrody honorowej Culture.pl Superbrands Krzysztof Penderecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Śladami Jezusa". Jerozolima sprzed dwóch tysięcy lat

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 10:18
O wystawie "Śladami Jezusa" w Warszawie opowiedział jej pomysłodawca Krzysztof Noworyta. Dowiedzieliśmy się, co zainspirowało go do stworzenia sztuki opowiadającej historię Jezusa Chrystusa i rozwoju chrześcijaństwa na przestrzeni wieków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr jako obraz. O Festiwalu Scenografii i Kostiumów oraz kolejnej edycji "Kontrapunktu"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 21:09
W kalendarz polskich wydarzeń kulturalnych na stałe wpisały się festiwale teatralne. Wczoraj (26.04) zakończyła się 3. edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie" w Lublinie, a w kolejnym tygodniu rozpoczyna się Przegląd Teatrów Małych From w Szczecinie, który jest jednym z najstarszych i największych polskich festiwali teatralnych. 
rozwiń zwiń