Jan Marczewski: zacząłem grać na ulicy, aby zarobić pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 14:34
Jan Marczewski to młody aktor, który w "Kulturze przy kawie" opowiedział o swoich najważniejszych rolach, najbardziej cenionych muzykach i wydarzeniach, jakie ukształtowały go, jako artystę.
Audio
  • Rozmowa z aktorem Janem Marczewskim o jego życiu i pasjach (Kultura przy kawie/Jedynka)
Jan Marczewski
Jan MarczewskiFoto: mat. promocyjne

Jan Marczewski wspomniał muzyka Leonarda Cohena, jako osobę, która miała bardzo duży wpływ na rozwój muzyczny artysty. - Nie była to miłość od pierwszego "usłyszenia", wiedziałem kim jest Cohen i że zawsze sobie "coś tam buczy" - powiedział aktor, dodając, że pewnego dnia usłyszał, że ktoś bardzo pięknie i przejmująco śpiewa, a nie "melorecytuje". - Nie spodziewałem się, że to był Cohen. Wtedy wpadła mi w ręce jego pierwsza płyta i zakochałem się po uszy w jego muzyce - przyznał gość Jedynki. 

- Zacząłem grać na ulicy aby zarobić pieniądze. Grywałem w Warszawie, Londynie i Krakowie. W końcu udało mi się dotrzeć do sal zamkniętych z nagłośnieniem, gdzie mogłem zanurzyć się w piosenkach Cohena - opowiedział Jan Marczewski. Dodał też, że grając na ulicy ciężko jest przebić się z tak emocjonalnym repertuarem.

Prowadząca audycję Małgorzata Raducha powiedziała, że spektakl dyplomowy "DO DNA" reż. Ewy Kaim, w którym gra Jan Marczewski został okrzyknięty "najbardziej kultowym z kultowych". - W tym spektaklu chcieliśmy odrzucić wszystko, co zostało narzucone przez społeczeństwo i dojść do prawdziwej esencji - skomentował artysta. Spektakl zdobył Grand Prix na festiwalu szkół teatralnych w 2018 roku.

We wrześniu wchodzi do kin film Michała Rosy "Piłsudski" z Borysem Szycem w roli głównej. Jan Marczewski gra w tej produkcji rolę Walerego Sławka

plakat filmu "Piłsudski" plakat filmu "Piłsudski"

Co artysta powiedział o swojej roli w spektaklu "Psie serce" i filmie "Piłsudski"? Kto jest jego życiowym mentorem?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Jan Marczewski (aktor, Tatr Współczesny w Warszawie)

Data emisji: 27.07.2019

Godzina emisji: 5.11

K.A


Czytaj także

Jak wygląda "Instrukcja obsługi macho"?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 05:05
Co kulturalny Polak ma wspólnego z macho i machismo? "Instrukcja obsługi macho" Andrzeja Gryżewskiego i Artura Górskiego to lekko opowiedziany, wielki problem o obowiązującym w Polsce wzorcu męskości, pożądanym tak przez kobiety, jak i mężczyzn, który przyczynia się do rosnącej frustracji obu stron.
rozwiń zwiń