Listopad czasem wielu premier teatralnych

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 08:05
W "Kulturze przy kawie" wybraliśmy się do teatru. W audycji mówiliśmy o zbliżających się premierach oraz spektaklach, które niedawno zagościły na scenach warszawskich i lubelskich. 
Audio
  • Listopad czasem wielu premier teatralnych (Kultura przy kawie/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fer Gregory

W Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się premiera komedii "Zacznijmy jeszcze raz". Na scenie pojawiają się psychoterapeutka i starzejący się reżyser, który trafia na kozetkę z powodu problemów małżeńskich. W rolach głównych występują Aldona Jankowska oraz Tomasz Sapryk. W rozmowie z Martyną Podolską aktorka zdradziła jakim pacjentem jest główny bohater Karol. - Jest on pacjentem z tajemnicą, który początkowo wzbudza naszą niechęć, jest skomplikowany i trudny. To zadufany w sobie niespełniony i egoistyczny reżyser filmowy - mówiła Aldona Jankowska. 

Czy przyjście na spektakl będzie dla nas terapią? Posłuchaj całej audycji. 

***

Wczoraj (9.11) w Teatrze Ateneum w Warszawie miała miejsce premiera sztuki "Dwór nad Narwią" na postawie tekstu Jarosława Marka Rymkiewicza, który jest tegorocznym laureatem Nagrody Mediów Publicznych. Dramat napisany został w 1979 roku. Przez ten okres 40 lat został wystawiany, jednak nie często. Teraz sięga po niego Artur Tyszkiewicz. - To jest upiorna komedia. To pewien gatunek, który na swój użytek stworzył Rymkiewicz, czyli "komedia serio" - dopowiada reżyser. 

W Lublinie w Teatrze im. Juliusza Osterwy reżyser Kuba Kowalski zabrał nas w podróż "Tramwajem zwanym pożądaniem", a wraz z Franciszkiem Szumińskim na nowo przeczytaliśmy "Emigrantów" S. Mrożka. 

Jakie premiery teatralne zobaczymy w najbliższym czasie? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Data emisji: 9.11.2019 r. 

Godzina emisji: 5.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szaflarska. Grać aby żyć" - opowieść o kobiecie silnej i tajemniczej

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:56
Była niezwykle radosną osobą i utalentowaną aktorką. Chociaż przeżyła wiele cierpień i rozczarowań nie pokazywała smutku. W jednym z wywiadów zdradziła, że w Warszawie zakochała się od pierwszego wejrzenia. Mowa o Danucie Szaflarskiej, której wspomnienie możemy przeczytać w biografii autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej pt: "Szaflarska. Grać, aby żyć". 
rozwiń zwiń