Perfect i Lady Pank w nowej odsłonie. Marcin Januszkiewicz: to tytani, geniusze, wirtuozi

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 11:30
Po debiutanckiej płycie "Osiecka po męsku" z utworami Agnieszki Osieckiej, aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz sięgnął po utwory dwóch kultowych polskich zespołów - Perfectu i Lady Pank. - To moje ulubione zespoły z dzieciństwa, na których się wychowałem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. 
Audio
  • Marcin Januszkiewicz o swoim nowym projekcie (Kultura przy kawie/Jedynka)
Marcin Januszkiewicz
Marcin JanuszkiewiczFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

To są tytani, geniusze, wirtuozi nie tylko muzyki, ale także słowa.  To hołd dla tych twórców, dla ich geniuszu - mówi w radiowej Jedynce Marcin Januszkiewicz. 

Rozmówca Martyny Podolskiej podkreśla, że nigdy nie próbował porównywać tych dwóch zespołów. - Różniły się w energiach, brzmieniach - ocenia. - To, co unifikuje autorów tych piosenek to rzemiosło, rzetelność i to, że te teksty niosą ze sobą głębokie treści, których dzisiaj trochę mi brakuje w utworach, które słyszę w radiu czy w internecie - dodaje.

- Mam nadzieję, że ci słuchacze, którzy znają te utwory przyjrzą się im jeszcze raz. Bardzo chciałbym dotrzeć także do grona odbiorców, którzy nigdy nie słyszeli o Lady Pank czy Perfekcie. Chciałbym żeby się zatrzymali na chwilę przy tych kompozycjach, przy tych tekstach - mówi Marcin Januszkiewicz.

- Zależało mi na tym, żeby to wszystko brzmiało tak niby "oldschoolowo", ale jednak Anno Domini 2020 w brzmieniu. Mam nadzieje, że się nikt ani za bardzo nie rozczaruje ani nie zezłości - mówi artysta. - Od razu mogę powiedzieć, że nie ma gitary. To było moje założenie, że nie chcę gitary, bo to byłoby zbyt oczywiste, zbyt proste. Bylibyśmy zbyt blisko oryginałów - zdradza muzyk.

A tak brzmi "Niech żyje bal" w interpretacji Marcina Januszkiewicza:

Marcin Januszkiewicz/Youtube

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Marcin Januszkiewicz (aktor, wokalista, autor tekstów piosenek i kompozytor)

Data emisji: 22.03.2020

Godzina emisji: 5.06

kh


Czytaj także

Utwory Perfectu i Lady Pank. Januszkiewicz: wybitne i ponadczasowe teksty

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 15:20
- Wychowywałem się na muzyce tych dwóch gigantycznych zespołów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Januszkiewicz. Artysta przygotowuje nowy album, w którym można będzie usłyszeć utwory Perfectu i Lady Pank w nowej aranżacji. W "Muzycznej Jedynce" przedpremierowo usłyszeliśmy "Mniej niż zero".
rozwiń zwiń