Natalia Sikora: poświęcam wiele czasu próbom miłości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 16:30
Jest nietuzinkową artystką, ma potężny głos, a jej śpiew jest przenikliwy. W najbliższym czasie będziemy mogli ją zobaczyć w przedstawieniu "Piękny nieczuły" w stołecznym Teatrze Polonia. Gościem "Kultury przy kawie" była Natalia Sikora.
Natalia Sikora
Natalia SikoraFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Natalię Sikorę zobaczymy już 13 i 14 lipca w roli znakomitej Edith Piaf w spektaklu "Piękny nieczuły". - Najbardziej na świecie czekam, aż przyjdzie do mnie Paweł (Ciołkosz – red.). Tytuł nie bez powodu jest "Piękny nieczuły", bo bez Pawła nic nie miałoby tutaj sensu - mówi o spektaklu Natalia Sikora. - Potem wchodzimy w jej życie (głównej bohaterki - red.) i podejście do miłości. Kiedy jest koniec tego wszystkiego, on zamyka drzwi i rzuca klucze, to tylko śpiewanie może ją przywrócić do życia - dodaje.

Artystka zdradza, że cała fabuła pomiędzy głównymi bohaterami spektaklu polega na występującym między nimi napięciu.

Posłuchaj
50:34 2020_06_27 05_05_37_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 Jaka jest Natalia Sikora? (Kultura przy kawie/ Jedynka)

Język emocji

Podczas spektaklu publiczność może usłyszeć piosenki w języku francuskim. Nie trzeba jednak znać żadnego słowa, żeby odczuwać emocje, które wkłada w śpiewanie Natalia Sikora. Jest to też zasługa ponad słownych treści utworów Edith Piaf.

- Edith Piaf była absolutnym zjawiskiem i wszystko, co działo się w jej życiu było niesamowite. Ona miała bardzo głęboką świadomość ulicy, ludzi biednych i chorych (…). Artysta to jest bardzo prosty człowiek, któremu jakaś wyższa siła dała wrażliwość, a ta powoduje, że on służy ludziom. Artysta nie wykonuje pracy i nie ucieka się do czegoś, tylko dokonuje w życiu wyboru i z tego powodu ludziom służy - opowiada Natalia Sikora.

Miłość= Czułość= Normalność= Dom= TEATR POLONIA Natalia Sikora @pawelciolkosz PIĘKNY NIECZUŁY Z A P R A S Z A M Y W LIPCU ❤

Opublikowany przez Natalia Sikora Czwartek, 18 czerwca 2020

Pracuje nad sobą jeszcze bardziej

Natalia Sikora w swojej twórczości od lat sięga po artystki nietuzinkowe, tj. Edith Piaf, Mirę Kubasińską czy Janis Joplin. Ile z tych bohaterek zostaje w naszej rozmówczyni?

- Myślę, że zawsze sporo mnie z nimi łączyło. Tylko mam taką wewnętrzną zasadę, żeby starać się nie napinać w najważniejszych sprawach i zostawić to losowi (…). Po prostu bardzo dużo czasu w życiu poświęcam próbom miłości, nie tylko w przysłowiowej pracy. Należę do ludzi, u których nie jest prosto zbudować relacje z innymi osobami, a u tych kobiet było bardzo podobnie. Te postaci, spotkania i przygody z nimi, doświadczenia i szanse są dla mnie najważniejsze, ponieważ powodują, że pracuję nad sobą jeszcze bardziej niż gdyby tych kobiet nie było - tłumaczy Natalia Sikora.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Natalia Sikora (aktorka, wokalistka)

Data emisji: 27.06.2020 

Godzina: 5.00-6.00

DS

Czytaj także

Paweł Domagała - "Popatrz na mnie". "Nie umiem pisać piosenek innych niż o sobie"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 07:30
Śpiewał "Weź nie pytaj", teraz śpiewa "Popatrz na mnie". To tytuł jego nowej piosenki, którą opublikował na początku czerwca. Po niespodziewanym sukcesie na rynku muzycznym poświęcił się głównie muzykowaniu, jednak wciąż nie zapomina o swoim zawodzie - gra w filmach i serialach. Do tego, właśnie został dyplomowanym... zegarmistrzem. 
rozwiń zwiń